1.2.3.Dersler – نسخه تصویری آموزش هیتیت 1-درس های اول-دوم-سوم

1.2.3.Dersler – نسخه تصویری آموزش هیتیت 1-درس های اول-دوم-سوم

ایران یکی از نفت خیزترین کشورهای جهان و ترکیه هم یکی از توریستی ترین کشورهای جهان هستند. همواره درآمدی که ایران از نفت دارد و درآمدی که ترکیه از صنعت گردشگری اش دارد با هم مقایسه می شود. در ادامه با ما همراه باشید تا این دو مورد را با هم مقایسه کنیم.

درآمد ایران از فروش نفت

 

سازمان کشورهای صادر کننده نفت، اوپک (The Organization pf the Petroleum Exporting Countries) سازمانی است که در سال 1339 با هدف حفاظت از منابع نفتی که دارند تاسیس شد. این حفاظت شامل کنترل صادرات و قیمت جهانی نفت برای هر بشکه است. در سال 2018 مجموع درآمدهای نفتی کشورهای عضو اوپک نزدیک به 649 میلیارد دلار برآورد شده که از این عدد، نزدیک به 60 میلیارد دلار برای ایران بود. جالب است بدانید این عدد 8 سال پیش بیش از 70 میلیارد دلار بوده و بخاطر تحریم ها و برنامه های صادرات نفتی کشورهای خاورمیانه، هرسال میزان درآمد نفتی ایران کاهش یافته است.

درآمد ترکیه از جذب توریست و صنعت گردشگری

اما از طرف دیگر، ترکیه کشوری است که به لطف سبک زندگی و فرهنگ جالب مردم، جاذبه های دیدنی و تاریخی که تعدادش قابل شمارش نیست و غذاهای بی نظیر ترکی، هر سال به تعداد گردشگرانش اضافه می شود. جالب است بدانید ترکیه با بیش از 45 میلیون گردشگر در سال، بعد از فرانسه، اسپانیا، آمریکا، چین و ایتالیا، ششمین کشور توریستی در جهان به شمار می رود و همچنین، کارشناسان پیش بینی کرده اند که ترکیه از صنعت گردشگری که دارد سالانه بیش از 30 میلیارد دلار درآمد کسب می کند. 

ترکیه در میان ایرانیان یکی از محبوب ترین کشورها به شمار می رود. ایرانیان می توانند هزینه ای که برای یک تور سفر به اروپا پرداخت می کنند را به یک تور ترکیه لوکس بدهند تا از تمام جاهای دیدنی ترکیه بازدید کرده و نهایت لذت را از سفر خود ببرند و از آنطرف هم می توانند هزینه ای که بابت سفر به کیش پرداخت می کنند را به یک تور عادی ترکیه بدهند.

ایرانیان می توانند بدون نیاز به اخذ ویزا به ترکیه سفر کنند و تا 90 روز در خاک کشور اقامت داشته باشند. همین موضوع باعث شده تعداد مسافران ایرانی هر سال بیش تر از سال قبل باشد. تورهای زمینی هزینه به مراتب کمتری نسبت به تورهای هوایی دارند اما مشکلات خود را داشته و گردشگران هم چند روز در مسیر سفر خواهند بود. همچنین برای برخی از شهرهای ترکیه، هم اتوبوس و هم هواپیما در یک شهر مانند وان توقف خواهد داشت.

 

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *