کد متلب محاسبه ماتریس Y_bus برای تمامِی شبکه های استاندارد IEEE + فایل گزارش پروژه به فرمت word

کد متلب محاسبه ماتریس Y_bus برای تمامِی شبکه های استاندارد IEEE + فایل گزارش پروژه به فرمت word

با سلام و عرض وقت بخیر خدمت تمامی دوستان عزیزم

داشتم تو نت دنبال محاسبه ماتریس Ybus برای محاسبات پخش بار می گشتم اما هرچی کد بود فقط اومده بود مثلا برای ی شبکه کوچیک 5 باسه حساب کرده بود. گفتم یه کدی بنویسم که گلوبال باشه ینی برای هر شبکه استاندارد IEEE مثل 30 باسه و57 باسه و هر شبکه استاندارد دیگه ای بتونیم ماتریس Ybus رو بدست بیاریم. به عبارت بهتر شما با این کد میتونید برای هر شبکه دلخواه ماتریس Ybus رو محاسبه کنید.

توی این کد که به صورت تابع نوشتم، ماتریس Ybus و ماتریس سوسپتانس خطوط (total line charging susceptance) رو در خروجی تابع به ما می دهد.

این پروژه رو با نرم افزار متلب و با استفاده از تولباکس MATPOWER برنامه نویسی کردم و تمامی فایل های شبیه سازی، به همراه یک گزارش کامل از تعاریف و مفهوم ماتریس ادمیتانس که به فرمت Word نیز هست، در اختیار شما قرار میدم.

  • نکته مثبت در فایل گزارش این هست که، کدهای متلب به صورت کامل توضیح داده شده اند و به درک شما عزیزان کمک شایانی خواهند کرد.

در شکل­ های زیر بخش ­هایی از گزارش و کدهای متلب و نتایج رو مشاهده می­ کنید.(محاسبه ماتریس ادمیتانس برای شبکه 14 باسه IEEE)

 

 

 

 صفحه اول فایل گزارش

برای اجرای برنامه بایستی تولباکس matpoert را در متلب داشته باشید که در فایل های دانلودی قرار دادم و فقط کافیست فایل برنامه اصلی را در matpower کپی کنید و از داخل نرم افزار متلب برنامه را ران کنید.

 

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید برای تغییر تعداد باس ها کافیست، به جای case14  از کیس های دیگر موجود در matpower استفاده کنید،به عنوان مثال case14 را به case30 تغییر دهید تا ماتریس Ybus برای شبکه 30 باسه IEEE محاسبه گردد.

  • در انتها ذکر می­کنم که برای نمایش نتایج باید در صفحه command window متلب عبارت زیر را تایپ کنید و سپس enter را بزنید تا نتایج به درستی نمایش داده شود.

[yb,B_charg]=Z_Y_bus

همانطور که در زیر مشاهده می­کنید نتایج برای سیستم 5 باسه نمایش داده شده است.

 

 

موفق باشید.

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *