کد متلب برای شبیه سازی الگوریتم بهینه سازی نهنگ (WOA) در متلب

کد متلب برای شبیه سازی الگوریتم بهینه سازی نهنگ (WOA) در متلب

الگوریتم بهینه سازی نهنگ یا Whale Optimization Algorithm به اختصار (WOA) یکی از جدیدترین الگوریتم های فراابتکاری به شمار می رود که در سال ۲۰۱۶ ارائه شده است و در حوزه هوش ازدحامی (Swarm Intelligence) جای می گیرد. در این الگوریتم از روش شکار تور حبابی که توسط نهنگ های گوژپشت انجام می شود، الهام گرفته شده است. پس از مرور مفاهیم اولیه بهینه سازی و انواع روش های آن، مبانی تئوری الگوریتم بهینه سازی نهنگ مورد بررسی قرار می گیرد و سپس پیاده سازی آن در محیط نرم افزار متلب برای یک مساله بهینه سازی تک هدفه و پیوسته ارائه می شود. ارائه مثال های گوناگون برای تفهیم هر چه بهتر مباحث از مزیت های این آموزش هستند.

 

در این پروژه این کد شبیه سازی شده است و در کنار خطوط آن توضیحات نوشته شده است تا به راحتی بتوانید آن را مطابق خواستتان تغییر دهید.

برای اجرای آن می توانید بر روی لینک زیر کلیک کنید:

لینک ویدیوی اجرای ویدیو

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *