کد آردوینو برای ربات نویسنده کلمات

کد آردوینو برای ربات نویسنده کلمات

ربات نویسنده برای نوشتن کلمات لاتین طراحی شده است. ربات دارای 4 لینک است که با گرفتن حرف یا کلمه به عنوان ورودی ، با توجه به محاسبات انجام شده زوایا را به گونه ای تغییر می دهد که نوک قلم مسیر حرکت حرف را به نمایش می گذارد. همچنین سرعتی که دراین پروژه برای ربات درنظر گرفته شده، 0.02 متر بر ثانیه می باشد که با کاهش وافزایش آن، سرعت نوشتن کم و زیاد می شود.
برای توالی حروفی که ربات می نگارد، بین هر حرف با حرف بعدی فاصله مشخصی درنظر گرفته شده که قابل تغییر می باشد. همچنین فاصله عمودی از پای ثابت ربات که بر روی زمین قرارداد ، خطی است که ربات حروف را بر روی آن خط می نویسد.
باتوجه به طول لینک های در نظر گرفته شده، ربات قادر است تعداد کاراکتر مشخصی را بنویسد که با افزایش طول لینک ها، این قابلیت تقویت خواهد شد. نکته قابل تأمل اینجاست که الگوریتم مشخصی برای این کار طبق روابط بدست آمده از حل سینماتیک معکوس ربات وجود دارد که برای تغییر طول لینک ها می بایست شروط ارضا شوند.
در آپدیت های بعدی می توان حروف الفبای فارسی و اعداد را توسط ربات به نمایش درآورد…….

کد آردوینوی نوشته شده به دلیل نیاز به حجم حافظه ی بالای میکرو در آردوینو Mega تست شده است.
سعی کنید اشکالات جزئی را بعد از اجرایی کردن کد رفع نمایید تا تمیز تر بنویسد.
تصویری از رباتی که با این کد ساخته شده مشاهده می کنید.

امیدوارم لذت ببرید.

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *