کتاب ارزشمند شطرنج مورفی: حرکت به حرکت Morphy: Move by Move

کتاب ارزشمند شطرنج مورفی: حرکت به حرکت Morphy: Move by Move

Morphy: Move by Move

Franco Zenón

مورفی : حرکت به حرکت

نویسنده : فرانکو زنون

فرمت : pdf

تعداد صفحات : 241

نسخه اورجینال با قابلیت کپی وچاپ

انتشارات: 2016 

 

جزئیات

پل مورفی یک افسانه شطرنج و بدون شک یکی از بزرگترین بازیکنان تاریخ شطرنج است. درک او از بازی شطرنج از زمان خود جلوتر بود و در دوران خود او به راحتی بهترین بازیکن در جهان بود.  شطرنج حرفه ای او کوتاه اما درخشان بود  او همه قهرمانان بزرگ که پس از او آمدند را تحت تاثیر قرارداد. میراث او شامل یک گنج از بازی های استراتژیک و حمله فوق العاده است که برای همه بازیکنان مشتاق شطرنج  بسیار آموزنده است. در این کتاب، استاد بزرگ Zenón فرانکو به بررسی سبک شطرنج مورفی با جزئیات کامل می پردازد،  و نشان میدهد که چگونه همه ما  با آموختن از شاهکارهای مورفی میتوانیم شطرنج خود را بهبود ببخشیم.

 

 

حرکت به حرکت، اساس ایده آلی برای مطالعه شطرنج فراهم می کند. با به چالش کشیدن دایمی خواننده برای یافتن بهترین حرکات، و وادار کردن خواننده به پاسخ دادن به سوالات کاوشگرانه، ساختار بسیار عالی برای تمرین مهارت های حساس شطرنجی فراهم می کند. درست به اندازه روش سنتی آموزش دانش شطرنجی.

 

 سوالاتی که با دقت طراحی شده اند به همراه پاسخ های تفصیلی به شما کمک می کند که به طور فعال درگیر یادگیری باشید و بتوانید پیشرفت خود را به دقت زیر نظر بگیرید. این یک راه بسیار عالی است که شما بتوانید هم معلومات و هم مهارت های شطرنجی خود را بهبود ببخشید

* یادگیری از بازی  یک افسانه شطرنج
* ایده های مهم و اساسی شطرنج
* با بهره گیری از یک روش ایده آل برای مطالعه شطرنج

پاول چارلز مورفی (به انگلیسی: Paul Charles Morphy) ‏ (۲۲ ژوئن ۱۸۳۷ – ۱۰ ژوئیه ۱۸۸۴) شطرنج‌باز آمریکایی در اواسط قرن نوزدهم میلادی بود. او پس از شکست دادن قهرمانان بنام در کشور خود در سال ۱۸۵۸ به اروپا آمد و در طی دو سال اکثر استادان بنام شطرنج اروپا از جمله آندرسن و هارویتس را شکست داد. او پس از آن به آمریکا باز گشت و شطرنج را کنار گذاشت. او تأثیر بسزایی در رشد شطرنج داشت و بازی‌های باز امروزه از سبک بازی او الهام گرفته‌اند.

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *