پایان نامه تحلیل شاخص های اقتصاد و درمان در بیمارستان

پایان نامه تحلیل شاخص های اقتصاد و درمان در بیمارستان

پایان نامه تحلیل شاخص های اقتصاد و درمان در بیمارستان

چکیده

مقدمه و هدف : شاخص های بیمارستانی مهم ترین عامل نشان دهنده عملکرد بیمارستان می باشند..که به طور منظم و در دورهای زمانی مشخص مورد بررسی قرار می گیرند.هدف این مطالعه تحلیل شاخص های درآمد و هزینه بیمارستانهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی مازندران درسال 1395 می باشد.

روش کار: در اين مطالعه توصيفي - تحلیلی درسال 1396 در بیمارستانهای دولتی تابعه دانشگاه علوم پزشکی استان مازندران انجام شد.داده های مالی سال 1395 بیمارستان توسط چک لیست محقق ساخته جمع آوری و به منظور تحلیل دادها از نرم افزار excel استفاده شد. همچنین تغییرات ایجاد شده در شاخص ها به وسیله نمودار فراوانی و میانگین نشان داده شد.

یافته ها: یافته ها حاکی از آن است که تراز عملکرد (تفاوت درآمد اختصاصی از هزینه های کل ) در تمامی بیمارستانهای مورد مطالعه منفی بوده و میانگین شاخص خوداتکایی در این مراکز پائین می باشد.  

نتیجه گیری: کاهش شاخص درصد خوداتکایی نشان می دهد که درصورت حذف و یا کاهش منابع ناپایدار دولتی حیات بیمارستانهای دولتی و دستیابی به هدف اصلی این مراکز یعنی ارائه خدمات درمانی با کیفیت به خطر خواهد افتاد.

 

 

پایان نامه کامل تحلیل شاخص های اقتصاد درمان در بیمارستانهای تابعه 

 

فرمت فایل دانلود: WORD
تعداد صفحات :192

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *