پاورپوینت گاستروانتریت در نوزادان

پاورپوینت گاستروانتریت در نوزادان

پاورپوینت گاستروانتریت در نوزادان

 

27اسلاید تعدادی اسلاید به زبان انگلیسی

شیوع

حدود 4 میلیون شیرخوار سالانه در 4 هفته اول عمر می میرند.عوامل عفونی 36%این مرگ ها را باعث می شوند که از این میان 3% - تقریبا 110 هزار مورد- بدلیل اسهال است.
 
 
 
این مرگها عمدتا مربوط به کشورهایی است که میزان مرگ و میر نوزادی آنها بیشتر از 30 در هزار تولد زنده است(کشورهای افریقایی و جنوب آسیا).
 
 
 
ابتلا نسبتا کمتر نوزادان به اسهال بدلیل مواجهه کمتر آنها با پاتوژنهای روده ای و مصونیت ناشی از تغذیه با شیر مادر است. مرگ ومیر ناشی از اسهال در نوزادان با وزن تولد کمتر از 1500 گرم 100 برابر بیشتر از نوزادان با وزن تولد بالاست.
 
 
 
الگوی طبیعی دفع در نوزاد
مدفوع نوزادان شیر مادرخوار بطور معمول آبکی   زرد  سبز   یا قهوه ای است. دفعات مدفوع می تواند از یک بار هر یک روز در میان تا روزی 8 بار متغیر باشد.در یک نوزاد سالم و فعال که خوب شیر می خورد   استفراغ ندارد و شکم وی نرم است این الگوی متغیر دفع  طبیعی است و نیاز به مداخله ندارد. لازم است پزشک دفعات قبلی دفع نوزاد و قوام مدفوع را سوال کند. پی گیری دقیق وزن نوزاد به تشخیص اسهال کمک زیادی می کند.وزن گیری طبیعی باعث می شود به سمت انجام آزمایش مدفوع و شروع درمان اسهال نرویم
 

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *