پاورپوینت کتاب بیوشیمی عمومی(3)مولف:دكتر حبيب اله ناظم

پاورپوینت کتاب بیوشیمی عمومی(3)مولف:دكتر حبيب اله ناظم

پاورپوینت کتاب بیوشیمی عمومی(3)مولف:دكتر حبيب اله ناظم
 
 
 
248اسلایدهمراه باتصویر
 
  آب لازمه وجود موجودات زنده و متداولترين حلالهاست. آب در واكنشهاي اكسيداسيون و احياء و به حالت يونهايH+ وOH- در ايجاد موازنه اسيد-باز و سرانجام به بركت انرژي حركتي ذراتش در ايجاد فشار اسمزي و به جريان انداختن تبادلات حياتي بين مايعات ياخته‌اي و برون‌ياخته‌اي نقش اساسي برعهده دارد. آب كل بدن را آب تام مي‌نامند كه به دو دسته تقسيم مي شود : آب درون سلولي و اب برون سلولي.
طبق تعريف برونشتد اسيد جسمي است كه اگر در حلالي حل شود يون هيدروژن (H+) توليد نمايد بر همين اساس باز جسمي است كه در اثر حل شدن در حلال توليد يون هيدروكسيل (OH-) مي‌كند و در نتيجه يك پذيرنده يون هيدروژن محسوب مي‌گردد. بر حسب تعريف بروشند، فعاليت و يا قدرت اسيدي يك اسيد به ميزان يونهاي هيدروژن آزاد شده توسط آن اسيد بستگي دارد. برحسب تعريف، عكس لگاريتم غلظت يونهاي هيدروژن در يك محلول را PH آن محلول مي‌نامند.
 
 
 
Ka را اصطلاحاً ثابت يونيزاسيون (يونش) نامند. و معرف قدرت اسيدي است. به عبارت ديگر هر چه مقدار Ka بيشتر باشد مويد غلظت بالاتر يون هيدروژن است كه در نتيجه اسيد مربوطه قوي‌تر است. براي سهولت عمل Ka را بصورت Pka نشان مي‌دهند. بنابراين هر چه مقدار Pka كمتر باشد اسيد قوي‌تر خواهد بود.

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *