پاورپوینت کامل و جامع با عنوان پیدایش تشکل های اقتصادی در جهان در 57 اسلاید

پاورپوینت کامل و جامع با عنوان پیدایش تشکل های اقتصادی در جهان در 57 اسلاید

 

 

 

 

 

 

 

علم اقتصاد (در انگلیسی Economics)، شاخه‌ای از علوم اجتماعی است که به تحلیل تولید، توزیع و مصرف کالاها و خدمات می‌پردازد.

کانون توجه دانش اقتصاد بر این است که عوامل اقتصادی چگونه رفتار و تعامل می‌کنند و اقتصادهای مختلف چگونه کار می‌کنند. در این راستا، یک تقسیم‌بندی اولیه کتاب‌های پایه‌ای اقتصاد، اقتصاد خرد در برابر اقتصاد کلان است. اقتصاد خرد، رفتار عوامل پایه‌ای اقتصاد، شامل عوامل فردی مانند خانوارها و شرکتها یا خریداران و فروشندگان را بررسی می‌کند. در مقابل اقتصاد کلان، کلیت اقتصاد و عوامل مؤثر بر آن شامل بیکاری، تورم، رشد اقتصادی و سیاست پولی و مالی را تحلیل می‌کند.

دیگر تقسیم‌بندی‌های رایج علم اقتصاد، این رشته را به اقتصاد اثباتی (به انگلیسی: positive economics) (تعریف‌کننده "آنچه هست") در برابر اقتصاد هنجاری (به انگلیسی: normative economics) (دفاع از "آنچه که باید باشد")؛ اقتصاد نظری در مقابل اقتصاد کاربردی؛ اقتصاد عقلانی در برابر اقتصاد رفتاری؛ و اقتصاد جریان اصلی یا متداول (به انگلیسی: mainstream economics) (اقتصاد ارتدوکس که بیشتر با پیوند میان عقلانیت، فردگرایی و تعادل سروکار دارد) و اقتصاد دیگراندیش (به انگلیسی: heterodox economics) (که رادیکال است و با پیوند میان نهادها، تاریخ و ساختار اجتماعی سروکار دارد).

تحلیل اقتصادی در تمامی ابعاد جامعه کاربرد دارد، از بازرگانی، دارایی، مراقبت بهداشتی گرفته تا موضوعات متنوعی از قبیل جرم و جنایت، آموزش و پرورش، خانواده، حقوق، سیاست، مذهب، نهادهای اجتماعی، جنگ، و علوم پایه. در ابتدای شروع قرن بیست و یکم، از گسترش دامنه اقتصاد در علوم اجتماعی دیگر به عنوان امپریالیسم اقتصاد تعبیر شده‌است. در یکی دو دهه اخیر برخی از اقتصاددانان برای تأکید بیشتر بر پایدار نگاه داشتن محیط زیست شاخه اقتصاد محیط زیست تأسیس کرده‌اند و نیز مطالعاتی را در زمینه اقتصاد بوم‌شناختی (به انگلیسی: Ecological economics)صورت داده‌اند.

 

فهرست مطالب:

عوامل موثر بر ادغام اقتصادي و سياسي كشورها

فرهنگ مشترك

سابقه تسلط نظامهاي سياسي در يك منطقه

نزديكي جغرافيايي كشورها

ويژگي هاي اقتصادي

ويژگي هاي مشترك اقتصادي اعضا

پيدايش و تكامل اتحاديه اروپا

طرح اروپاي واحد

پيامدهاي بازار يكپارچه اروپا

اتحاديه پولي اروپايي

پيدايش يورو

مخالفين يورو

شرايط پيوستن به يورو

موسسات اتحاديه اروپا

كميسيون اروپا

شوراي وزيران

وظايف مهم رياست شورا

دادگاه عالي اروپا

اتحاديه كشورهاي جنوب شرقي آسيا

همكاري اقتصادي آسيا و اقيانوس آرام

موافقت نامه تجارت آزاد آمريكاي شمالي

اتحاديه تجارت آزاد آمريكاي شمالي

اتحاديه كشورهاي آمريكاي لاتين

بازار مشترك جنوب و شرق آفريقا

جامعه اقتصادي كشورهاي غرب آفريقا

نقش بانك جهاني

اهميت نقش بانك جهاني در اقتصاد بين الملل

سازمان كشورهاي صادر كننده نفت

قيمت نفت

پيامدهاي افزايش قيمت نفت

و...

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *