پاورپوینت کامل و جامع با عنوان طراحی واسط کاربر (UI) در 27 اسلاید

پاورپوینت کامل و جامع با عنوان طراحی واسط کاربر (UI) در 27 اسلاید

 

 

 

 

 

 

 

 

رابط کاربری (به انگلیسی: User Interface) (به اختصار UI) فضایی است که تعامل بین انسان و ماشین در آن رخ می‌دهد. واسط کاربری، بخش دیدنی و قابل لمس یک ابزار است که کاربر مستقیماً با آن سر و کار دارد. این اصطلاح را میانای کاربری، میانجی کاربری و رابط کاربری هم ترجمه کرده‌اند.

هر رابط کاربر، به دو سازوکار اساسی مجهز است:

  • درون‌داد؛ کاربر از طریق رابط کاربر، به ماشین فرمان می‌دهد.
  • برون‌داد؛ ماشین از دریچه رابط کاربر، به دستورهای کاربر، پاسخ و عکس‌العمل نشان می‌دهد.

در این حالت اصطلاحاً می‌گویند که کاربر و رابط کاربر، با یکدیگر تعامل دارند.

طراحی واسط کاربر به معنای طراحی واسط کاربر برای ماشین و نرم‌افزار، همانند رایانه، لوازم خانگی، دستگاه موبایل و دیگر دستگاه‌های الکترونیکی با تمرکز بر به حداکثر رساندن تجربه کاربری است. هدف از طراحی واسط کاربر این است که تعامل کاربر را از نظر انجام اهداف تا جای ممکن ساده و کارآمد سازد. (طراحی کاربر محور)

یک طراحی واسط کاربر خوب، انجام وظایف را بدون جلب توجه غیرضروری به خود واسط، تسهیل می‌کند. هنر گرافیک و تایپوگرافی برای کاربردپذیری به کارگرفته می‌شوند. فرایند طراحی باید بین قابلیت‌های فنی و عناصر بصری تعادل برقرار کند تا سیستمی ایجاد کند که نه تنها عملیاتی باشد بلکه کاربردپذیر و انطباق پذیر با نیازهای در حال تغییر کاربر باشد.

طراحی واسط کاربر در طیف گسترده‌ای از پروژه‌ها، از سامانه‌های رایانه‌ای تا اتومبیل‌ها و هواپیماهای تجاری دخالت دارد، همه این پروژه‌ها درگیر بسیاری از همان تعاملات اساسی انسان که هنوز نیز، نیاز به برخی از مهارت‌های منحصر به فرد و دانش است، هستند. در نتیجه، طراحان به تخصص پیدا کردن در انواع مختلف پروژه‌ها و داشتن مهارت‌های محوری روی تخصصشان چه در حوزه طراحی صنعتی، طراحی نرم‌افزار و طراحی وب گرایش پیدا کردند.

 

فهرست مطالب:

اصول طراحی واسط کاربر

امکانات ترمیم خطای واسط های کاربر

پنج سبک تعامل با سیستم های نرم افزاری

روش نمایش اطلاعات چندگانه

نمونه هایی از مجسم سازی داده

نکاتی برای استفاده مؤثر از رنگ در واسط

عوامل طراحی در پیام های خطا

فرآیند طراحی واسط کاربر

فرآیند طراحی سه فعالیتی

سه فعالیت اصلی فرآیند طراحی کاربر

تحلیل کاربر

ساخت نمونه اولیه

فرآیند دو مرحله ای ساخت نمونه اولیه

سه روش ساخت نمونه اولیه واسط کاربر

ارزیابی واسط چیست

و...

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *