پاورپوینت کامل و جامع با عنوان بریوفیت ها در 44 اسلاید

پاورپوینت کامل و جامع با عنوان بریوفیت ها در 44 اسلاید

 

 

 

 

 

 

 

بریوفیت ها گیاهان فاقد گل و همچنین ، برگ ، ساقه و ریشه هستند. بریوفیت ها برخلاف نهان زادان آوندی و گیاهان دانه دار که از رویش تخم حاصل می شوند ، از رشد اسپور نتیجه شده و اندام برگی ، محور و ریشه در این گیاهان در حقیقت نوعی ریسه یا تال با اشکال متفاوت به حساب می آیند.

بیشتر انواع بریوفیت ها در کنار چشمه ها ، روی چوب و تنه درختان جنگل ها ، شکاف سنگ ها ، دره های مرطوب زندگی می کنند. انتشار خاستگاه اصلی این گروه گیاهی بیشتر نواحی مرطوب مناطق معتدله ، جنگل های نواحی استوایی است ف در ارتفاعات و کوهستان های جنگلی ، بریوفیت ها بیشتر روی شاخه ها تنه های درختان به سر برده ، که به حالت اپی فیت شهرت دارند. در چرخه زندگی این گیاهان دو بخش کاملا متمایز گامتوفیت و اسپوروفیت دیده می شود. در مرحله گامتوفیت ، گیاه دارای اندام برگی شکل و یا ریسه دار است. محور بریوفیت ها به منزله ساقه آنها است که صفحاتی برگ مانند دارد. محور و صفحات برگی شکل بریوفیت ها فاقد آوند یا بافت واقعی بوده ، در مرکز محور فقط عده یی از سلول های طویل و باریک و کشیده و واقع به دنبال هم که طرح و مقدمه تشکیل آوند غربالی را تداعی می کنند دیده می شود. بریوفیت ها فاقد ریشه بوده ، به جای ریشه ریزوتئید های آنها کار ریشه را انجام می دهند.

بریوفیت ها به سه گروه زیر تقسیم می شوند:

1- خزه ها 2- هپاتیک ها (جگرواش ها) 3- آنتوسروت ها (شاخ واش ها)

 

فهرست مطالب:

مقدمه

چرخه زندگي بريوفيتها

رده ‌بندي بريوفيتها

خلاصه رده‌ بندي بريوفيتها

مفاهيم

خزه

نسل گامتوفیت

ریخت شناسی خزه ها

نمو

تولید مثل

نسل اسپوروفيت

جگرواش ها

طبقه بندی شاخه هپاتوفیتا

علف ‌شاخيها 

منشا و تكامل گياهان غيرآوندي

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *