پاورپوینت کامل و جامع با عنوان بررسی گروه باستانیان یا آرکئا در 27 اسلاید

پاورپوینت کامل و جامع با عنوان بررسی گروه باستانیان یا آرکئا در 27 اسلاید

 

 

 

 

 

 

 

 

باستانیان یا آرکئا (Archaea) (که آرکی‌باکتری یا باکتریهای باستانی هم نامیده شده‌اند) قلمرویی از موجودات ریز تک‌یاخته‌ای هستند. به هر یک از اعضاء گروه باستانیان یک باستانه (archaeon) گفته می‌شود. در سالهای اخیر طبقه‌بندی‌های جدیدی برای جانداران پیشنهاد شده‌است و کاملاً در حال تغییر بوده‌است.

باستانیان نیز همانند باکتری‌ها، پروکاریوت (پیش‌هسته‌ای یا بدون هسته) هستند و در درون یاخته‌های خود هسته سلولی یا اندامک دیگری ندارند. در گذشته، این گروه به عنوان یک گروه غیرعادی از باکتری‌ها قلمداد می‌شد و از آن‌ها به عنوان آرکی‌باکتری‌ها (باستان‌باکتری‌ها) یاد می‌شد ولی از آن‌جا که تاریخ تکامل باستانیان و زیست‌شیمی آن‌ها بسیار متفاوت از دیگر اشکال زیستی است امروزه در سامانه سه‌حوزه ای از آن‌ها به عنوان یک قلمرو جدا یاد می‌شود. در این سامانه که توسط کارل ووز ترتیب داده شده، سه گروه اصلی دودمان تکاملی عبارتند از باستانیان، یوکاریوت‌ها و باکتری‌ها. فرضیه یوسیت اما متفاوت است.

 

فهرست مطالب:

تعریف باستانیان یا آرکئا

ویژگی های آرکئا

مکان های یافت

علت دوام 

نگرش تکاملی

رفع تناقض

ژنتیک

دسته ها

یوری آرکئوتا

کرن آرکئوتا

کر آرکئوتا

نانو آرکئوتا

افراطی ها

ترموفیل ‌های افراطی

هالوفیل‌ های افراطی

شاخه بندی

مفهوم اولیه

آرکیا

خط نزول

طبقه‌ بندی خانواده ای

و...

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *