پاورپوینت کامل و جامع با عنوان اکوپارک در 30 اسلاید

پاورپوینت کامل و جامع با عنوان اکوپارک در 30 اسلاید

پاورپوینت کامل و جامع با عنوان اکوپارک در 30 اسلاید

 

 

 

 

 

 

 

بوستان یا پارک به مکانی محفوظ می‌گویند که به صورت طبیعی یا نیمه طبیعی توسط دولت به وجود آمده‌است، و در کنار آن برای تفریح و لذت بردن انسان، یا برای حفاظت از حیات وحش یا زیستگاه طبیعی. بوستان‌ها ممکن است شامل سنگ، فواره، خاک، آب و قسمت‌های چمن باشد. بسیاری از پارک‌ها قانوناً حفاظت شده و محفوظ اند.

اکوپارک، محيطي است که در آن فعاليت هاي تفرجي، همگام با شناسايي و چگونگي برخورد با مسايل زيست محيطي از جنبه هاي گوناگون آموزش همگاني صورت مي گيرد. فرضيه اصلي طراحي اکوپارک فراهم آوردن پشتوانه هاي اقتصادي، علمي و زيست محيطي مناسب براي آموزش عمومي و ايجاد فرهنگ صحيح محيط زيستي مي باشد.

با توجه به زمينه ها و روند توسعه در کشور و با توجه به مشکلات زيست محيطي موجود و نيز تاثيرات ازدياد روز افزون جمعيت و رشد پرشتاب فن آوري و در پي آن افزايش مصرف و توليد انواع زباله و پساب هاي خانگي و صنعتي، ضرورت طراحي و اجراي اکوپارک اجتناب ناپذير ديده مي شود. بنابر اين با تکيه بر قابليت هاي موجود و کاربري هاي متنوع و مفيد اکوپارک، تاسيس اين گونه فضاهاي تفرجي، زيست محيطي شهري براي حركت در جهت توسعه پايدار شهري لازم بوده و با توجه به نکاتي از قبيل: تعيين اهداف هر طرح و تطابق آن با اهداف زيست محيطي، همخواني فعاليت ها با يکديگر، استفاده از امکانات و موقعيت هاي مکاني، اجتماعي و مديريتي براي مطرح نمودن کاربري هاي فراغتي - آموزشي، توصيه مي گردد کوپارک، محيطي است که در آن فعاليت هاي تفرجي، همگام با شناسايي و چگونگي برخورد با مسايل زيست محيطي از جنبه هاي گوناگون آموزش همگاني صورت مي گيرد. فرضيه اصلي طراحي اکوپارک فراهم آوردن پشتوانه هاي اقتصادي، علمي و زيست محيطي مناسب براي آموزش عمومي و ايجاد فرهنگ صحيح محيط زيستي مي باشد.

 

 

فهرست مطالب:

چكيده

تاریخچه

مدل های گذشته پارک ها

پارکها از گذشته تا امروز

شکل گیری اکوپارکها

اکوپارک

فرضیه اصلی طراحی اکوپارک

خصوصیات اکوپارکها

فرق پارک های اکولوژیکال با پارکهای قبل خود

ویژگیهای پارکهای اکولوژیکال

شاخصه های اکوپارک

شاخص های ارزيابی پارک های اكولوژيک

تحلیل اکوپارک داخلی

نمونه اکوپارک جهانی

اكوپارك هارتبرگ

اکوپارک و صنعت

عملکردهای فضاهای صنعتی

اهداف طراحی اکوپارکهای صنعتی

ویژگیهای کلیدی اکوپارکها

اکوپارک و شهر

اکوپارک و توسعه پایدار شهری

شهر اكولوژيكی (اكوسيتی)

جمع بندی و نتیجه

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *