پاورپوینت پوکی استخوان

پاورپوینت پوکی استخوان

 

 

 

 

 

 

 

 

نوع فایل: power point

قابل ویرایش 34 اسلاید

 

قسمتی از اسلایدها:

پوکی استخوان ، کاهش توده استخوانی و زوال بافت استخوانی است که منجر به نازکی استخوان و افزایش  خطر شکستگی می شود . زوال بافت استخوانی می تواند  توسعه یافته و پیشرفت کند .حدود 3/1 زنان و تقریبا 5/1 مردان در طول زندگی خود از شکستگی های مربوط به پوکی استخوان رنج می برند . این شکستگی ها در هر کجای بدن می تواند  رخ دهد ولی شایع ترین نقاط آن عبارتند از مچ دست ، ستون فقرات و لگن .

چه تفاوتی بین پوکی استخوان در مردان و زنان وجود دارد؟

علاوه بر اختلاف سن شایع بروز پوکی استخوان (65 سالگی در زنان و 75 سالگی در مردان ) عوارض پوکی استخوان در مردان بیشتر از زنان است . بطوریکه میزان مرگ و میر در سال اول شکستگی استخوان ران در مردان حدود 30% و در زنان حدود 15% می باشد . همچنین پاسخ به درمان در دو جنس متفاوت است .

پوکی استخوان در مردان بیشتر به دلیل کاهش فعالیت غدد جنسی ، استفاده از کورتون و الکل است ولی در زنان بیشتر به دلیل کاهش ترشح استروژن می باشد .

 

فهرست مطالب و اسلایدها:

پوکی استخوان چیست؟

عوامل غیر قابل کنترل

تقسیم بندی پوکی استخوان

اندازه گیری تراکم استخوان

سی تی اسکن کمی QCT

پیشگیری از پوکی استخوان

عوامل موثر در پیشگیری از پوکی استخوان

 ورزش

اهداف یک برنامه تمرینی پیشگیری کننده

خم کردن مقاومتی گردن

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *