پاورپوینت ویلای شمس (گروه معماری کارند)

پاورپوینت ویلای شمس (گروه معماری کارند)

 

ویلای شمس

 

 

  • معمار: karand Group (علی شریعتی، دخی سربندی)
  • موقعیت بنا: ساوه، ایران (اتوبان تهران-ساوه، 50کیلومتری ساوه، روستای پیک، مزرعه شمس)
  • متراژ:450متر مربع (290 متر مربع فضای بسته و 160 متر مربع تراس)
  • تاریخ ساخت:1392
  • کارفرما: آقای شمس الواعظین
  • جوائز: رتبه سوم گروه مسکونی جایزه معمار 1392

این ویلا در شهر ساوه، نزدیک 70 کیلومتری تهران بزرگ واقع شده است. این ویلا در حدود 6015 متر مربع می باشد که در نزدیکی یک روستا قرار دارد. کارفرمای این پروژه یک روزنامه نگار بوده و درخواست طراحی یک ویلا در نزدیکی مزرعه خانوادگی خود را داشته است.

وی خواستار طراحی یک ساختمان مدرن با خلوص های معماری ایرانی را داشته است. با توجه به نیازهای کارفرما و قرار گرفتن سایت پرژه در یک منطقه گرم و خشک، فضایی مانند کوشک در پلان آن طراحی شده است تا نیازهای اقلیمی و سنتی معماری پارسی را در خود جای دهد. کوشک در فضاهای امروزی به عمارت کلاه فرنگی (پاویون) شهرت دارد که بیشتر به یک بالکن نیمه باز شباهت دارد و یک نوع معماری برون گرا به حساب می آید.

در نخستین گام از چهار عنصر اصلی و طبیعی (آب،باد،خاک،آتش) به عنوان کانسپت و ویژگی های غالب پروژه استفاده شده است که مفهوم اولیه معماری فارسی به شمار می رود.

محتوای پاورپوینت:

1.توضیح کامل بنا

2.موقعیت بنا

3.پلان طبقات به همراه تحلیل

4.مقطع

5.تصاویر خارجی و داخلی

تعداد اسلاید:21

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *