پاورپوینت نقش وسایل کمک حرکتی در توانبخشی به معلولین( عصا،چوب زیر بغل ،واکر،ویلچر)

پاورپوینت نقش وسایل کمک حرکتی در توانبخشی به معلولین( عصا،چوب زیر بغل ،واکر،ویلچر)

پاورپوینت نقش وسایل کمک حرکتی در توانبخشی به معلولین( عصا،چوب زیر بغل ،واکر،ویلچر)

 

 

20اسلایدهمراه باتصویر

 

نقش وسایل کمک حرکتی در توانبخشی به معلولین
عصا،چوب زیر بغل ،واکر،ویلچر

گذری کوتاه بر علل معلولیت جسمی حرکتی

افراد مبتلا به ضايعات نخاعي، معمولاً از ناحيه پا دچار ناتواني هستند و فلج هاي مغزي مي تواند هر يك از اندام ها يا همه آنها را مبتلا سازد. بيماري ها، حوادث و تصادفات نيز مي توانند سبب بروز نوعي نارسايي حركتي در فرد گردند. در برخورد با معلول جسمي بايد ضمن توجه به محدوديت هاي حركتي فرد، ديگر توانايي هاي او در حدي تقويت شود كه حتي الامكان بتواند نارسايي ها را جبران كند.

1) معلولیت­ های مادرزادی:

این نوع معلولیت ممکن است ژنتیکی باشد و از والدین به ارث برسد که جنین را از بدو تشکیل نطفه مبتلا می­کند (مثل ناشنوایی ارثی، دیستروفی عضلانی دوشن و بکر و …)

 

و یا ممکن است نطفه سالم و جنین در دوران بارداری و هنگام زایمان بیمار و معلول شود (مثل ضربات وارده به نوزاد هنگام تولد، سرخجه مادرزادی، تماس مادر با اشعه ایکس، سوء تغذیه مادر و …)

2)معلوليت احشاي داخلي: شامل ناهنجاري هاي قلبي ـ عروقي، تنفسي، كليوي و غيره؛

معلوليت ذهني شامل موارد زير است:

الف: عقب ماندگي ذهني

ب: بيماري رواني

3) معلولیت­ های اکتسابی:

در اثر تصادفات، حوادث یا بلایای طبیعی، جنگ، آتش سوزی، مسمومیت ­ها و یا بیماری­های مزمن و عوارض ناشی از آنها، فرد ممکن است پس از تولد و در طول عمر خود دچار این معلولیت گردد.

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *