پاورپوینت مراقبت از کودک بیمار

پاورپوینت مراقبت از کودک بیمار

 

پاورپوینت مراقبت از کودک بیمار

 

26اسلایدهمراه باتصویر

 

تاثیر بیماری در خانواده

هیچ‌کدام از ما نمی‌توانیم مطمئن باشیم که تا آخر عمر سالم می‌مانیم و به هیچ بیماری مبتلا نمی‌شویم. مریض شدن، خواه‌ناخواه روی جسم و روح ما تاثیر می‌گذارد و می‌تواند به هر دو آسیب بزند. در کانون خانواده وقتی یکی از اعضا بیمار می‌شود، بر افراد دیگر نیز تاثیر می‌گذارد و بیماری در خانواده می‌تواند روابط بین اعضای خانواده را تحت‌الشعاع قرار دهد. بچه‌ها آسیب‌پذیرترین افراد در خانواده‌اند و در مواقعی که خودشان یا والدینشان بیمار باشند ممکن است آسیب‌های جدی روحی را متحمل شوند.

 

اما بیماری چه تاثیری بر روح و روان بچه‌ها می‌گذارد و آنها چه برخوردی با بیماری خودشان می‌کنند ؟ پدر و مادر باید چگونه با بیماری فرزندشان کنار بیایند؟

 

}عواملی که در پاسخ کودک به بیماری و برخورد او تاثیرگذار می‌باشد، شامل حاد یا مزمن بودن بیماری، مرگبار بودن بیماری، ایجاد معلولیت دائمی یا قابل رویت، سن کودک، فاکتورهای شخصیتی نظیر اضطراب یا مقابله جویی، عملکرد خانواده، ارتباط با همسالان و عقاید فرهنگی است.
}واکنش‌های کودک به بیماری و بستری شدن می‌تواند شامل اضطراب، پس رفت رفتاری، تغییرات خلقی و تغییر در خواب و اشتها باشد.
}کودکان 3 ساله فهم ناچیزی از مفهوم بیماری در ذهن دارند و بیماری را به عنوان یک عامل خارجی می‌بینند که باعث ناراحتی و درد می‌شود،که در این سن  از درد و ناراحتی به مراقبانشان پناه می‌برند.
}کودکان 3 تا7 ساله در رویارویی با بیماری ممکن است، احساساتی نظیر طرد شدن و نادیده گرفته شدن و یا تنبیه شدن بخاطر خطاهایشان را تجربه کنند.
}کودکان 7 تا12 ساله بیمار، سعی می‌کنند بر ترس از مرگ یا از دست دادن کنترل‌ غلبه کنند وآگاهی بیشتری از مفهوم بیماری دارند، اما کماکان ممکن است معتقد باشند که کارهای خطایی انجام داده اند که دارند تاوان آن را می‌دهند‌ که باید برایشان در مورد بیماری توضیح بیشتری داده شده و آنها را از مفهوم بیماری و بیمار شدن آگاه کرد.
}

 

 

 

 

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *