پاورپوینت مدیریت محدوده پروژه

پاورپوینت مدیریت محدوده پروژه

پاورپوینت مدیریت محدوده پروژه 

 

 

34اسلاید

 

عدم تعریف صحیح پروژه و محدوده آن به عنوان دلایل اصلی

شکست پروژه ها است ، بر این اساس یکی از مهمترین و

سخت ترین جنبه های مدیریت پروژه ، تعیین محدوده پروژه است .

 

محدوده پروژه عبارت از تمام کارهایی است که در خلق محصولات پروژه ( نتیجه نهایی پروژه ) و فرایند های به کار رفته در ایجاد محصولات ، نقش دارند.

اصطلاح دستاورد ( تحویل شدنی ها ) پروژه ، محصولی را ارائه می کندکه در بخشی از پروژه تولیید شده است  دستاورد ها می توانند ماند یک سخت افزار یا نرم افزار مربوط به محصول باشند ، یا مانند یک مدرک برنامه ریزی یا صورت جلسه ذی نفعان پروژه مربوط به فرایند باشند . ذی نفعان پروژه باید روی محصولات پروژه و نحوه تولید آن ها بگونه ای که تمام دستاورد های پروژه حاصل شوند یه توافق برسند .

مدیریت محدوده پروژه شامل فرایند هایی است که به تعیین و کنترل مواردی که باید ( یا نباید ) در پروژه باشند ، کی پردازد ؛ که تضمین کننده پروژه شامل کارهای مورد نیاز برای تکمیل موفقیت آمیز پروژه است .
 
ان حوزه دانش ، این اطمینان را به وجود می آورد که تیم پروژه و ذی نفعان آن ، درک مشترکی از محصولاتی که پروژه تولید کرده و فرایند هایی که به منظور تولید این محصولات استفاده می شوند، پیدا کنند .
 
پنج فرایند اصلی مدیریت محدوده پروژه عبارتند از :

 

 1) برنامه ریزی محدوده ( جمع آوری الزامات ) ؛           4 ) تایید محدوده           

 

 2) تعریف محدوده ؛                                             5) کنترل محدوده .

 

 3) ایجاد ساختار شکست کار

 

 

 

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *