پاورپوینت فصل هشتم علوم تجربی پایه هفتم انرژی و تبدیل های آن

پاورپوینت فصل هشتم علوم تجربی پایه هفتم انرژی و تبدیل های آن

 

 

 

 

 

 

 

 

نوع فایل: power point

فرمت فایل: ppt and pptx

قابل ویرایش 18 اسلاید

 

قسمتی از متن پاورپوینت:

موضوع: فصل هشتم علوم پایه هفتم ( انرژی و تبدیل های آن) 1-مقدمه2-کار و انرژی3-هر چیزی حرکت کند انرژی دارد فهرست مطالب 4-انرژی می تواند ذخیره شود5-مقدار کل انرژی ثابت می ماند6-بدن ما به انرژی نیاز دارد انرژی یکی از مهم ترین مباحث تمام شاخه های علوم تجربی و خصوصا فیزیک است. بیش تر وقایع اطراف ما بر اثر قوانین مربوط به انرژی اتفاق می افتند. از حرکت دادن انگشتتان گرفته تا استفاده از الکتریسیته برای روشن کردن مانیتور کامپیوتر یا لپ تاپ شما. با آنکه انرژی در همه جا و همه چیز وجود دارد،اما تنها وقتی وجود آن را حس می کنیم که تغییری (کاری) در اطراف ما ایجاد کند.با ما همراه باشید تا اطلاعات بیش تری درباره این مبحث شیرین فیزیک بدست آوریم. مقدمه فهرست در زندگی روزمره معمولا کار و انرژی را متفاوت می دانیم. مثلا به نشستن به پشت میز و پرداختن به شغل و... را کار کردن می نامیم اما فعالیت هایی مانند دویدن و... را بازی کردن و یا انرژی مصرف کردن می دانیم. اما از نظر علمی کار و انرژی تعریف یکسانی دارند. در علم کار را طوری تعریف می کنیم که بتوان مقدار آن را اندازه گیری کرد. یکی از موثر ترین عوامل در به وجود آمدن کار یا انرژی، مقدار نیروی وارد شده به جسم است. وارد کردن نیرو به جسم ممکن است سبب شروع حرکت، سریع شدن حرکت، کند شدن حرکت، توقف حرکت، تغییر جهت حرکت و یا تغییر حالت جسم شود. بقیه در صفحه بعد ......... کار و انرژی فهرست علاوه بر نیرو، مقدار جابجایی جسم ، یکی دیگر از عوامل مهم در ایجاد کار است.
پس می توان نتیجه گرفت کار هنگامی به وجود می آید که با وارد کردن نیرو به جسم سبب جابجایی آن شویم.
مقدار کار را به این شکل محاسبه می کنند: نیرو × جابجایی جسم = کار انجام شده در رابطه بالا نیرو بر حسب نیوتون، جابجایی بر حسب متر و کار برحسب نیوتون‌متر (ژول) خواهد بود.
بقیه در صفحه بعد......... کار و انرژی فهرست گاهی اوقات ممکن است با صرف نیرو و حرکت جسم، هیچ کاری صورت نگیرد. به این مثال دقت کنید:
اگر شما یک مداد را بردارید و 100 متر به جلو حرکت کنید و دوباره همان مسافت را به عقب حرکت کنید و مداد را دقیقا در جای اولش قرار دهید، در حقیقت هیچ کاری بر روی مداد انجام نداده اید! (با وجود نیروی زیادی که صرف حرکت کردن مداد کردید).
زیرا در این حالت مداد به هیچ وجه جابجا نشده، پس حاصل ضرب نیرو در مقدار جابجایی (که صفر است) برابر صفر می شود. کار و انرژی فهرست در اینجا کار توسط
توپ ایجاد شده است نمودار انواع انرژی در اینجا دونده کار
انجام نداده است وقتی شیئی را پرتاب می کنیم، آن شئ تا زمانی که حرکت می کند، انرژی از نوع حرکتی دارد. انرژی جنبشی (همان انرژی حرکتی) هر جسم به جرم و مقدار سرعت آن بستگی دارد. پس اجسام هرچه سنگین تر باشند و با سرعت بیش تری حرکت کنند انرژی جنبشی بیش تری دارند. هر چیزی حرکت کند انرژی دارد فهرست گاهی اوقات می تواند بر روی یک جسم کار انجام داد اما انرژی جنبشی آن تغییر نکند. وقتی یک مجسمه را بر روی طاقچه قرار می دهید، بر روی آن کار انجام دادید اما آن مجسمه انرژی جنبشی دریافت نکرده است؛ بلکه انرژی را به شکل انرژی پتانسیل (ذخیره ای) دریافت و ذخیره کرده است.

 

این پاورپوینت آموزشی، جذاب، قابل ویرایش، کاملا منطبق با کتب درسی و با تعداد اسلاید ذکر شده تهیه و تنظیم شده است.

 

با بکارگیری نمودار ها ، تصاویر جالب و جذاب و دسته بندی مطالب سعی شده یادگیری مطالب را برای دانش آموزان عزیز تسهیل بخشیم.

 

با انتخاب این پاورپوینت از تدریس و آموزش لذت خواهید برد.

 

بدیهی است عناوین و مطالب و اسلایدها توسط دبیران مجرب و دلسوز در جهت گسترش علم و دانش روزافزون همه دانش آموزان علم با ظرافت خاص جمع آوری شده است.

 

مناسب برای معلمان، دانش آموزان و اولیای گرامی برای یادگیری بهتر دانش آموزان عزیز

 

اگرمشکلی در خرید داشتید می توانید از مرورگر ( فایرفاکس، اکسپلورر یا کروم ) استفاده کنید و یا بانک عامل خود را تغییر دهید.

 

ضمنا در صورت نبود کافیست، پاورپوینت مد نظرتان در هر مقطع و پایه تحصیلی، از طرق تلگرام با ما در میان بگذارید تا در کمترین زمان ممکن پاورپوینت شما آماده و تحویل داده شود.

 

محصولات مرتبط:

پکیج پاورپوینت های فصول علوم تجربی پایه هفتم: (فصل اول الی فصل پانزدهم)

پاورپوینت فصل اول علوم تجربی پایه هفتم: تجربه و تفکر

پاورپوینت فصل دوم علوم تجربی پایه هفتم: اندازه گیری در علوم و ابزار های آن

پاورپوینت فصل سوم علوم تجربی پایه هفتم: اتم ها، الفبای مواد

پاورپوینت فصل چهارم علوم تجربی پایه هفتم: موادّ پیرامون ما

پاورپوینت فصل پنجم علوم تجربی پایه هفتم: از معدن تا خانه

پاورپوینت فصل ششم علوم تجربی پایه هفتم: سفر آب روی زمین

پاورپوینت فصل هفتم علوم تجربی پایه هفتم: سفر آب درون زمین

پاورپوینت فصل هشتم علوم تجربی پایه هفتم: انرژی و تبدیل های آن

پاورپوینت فصل نهم علوم تجربی پایه هفتم: منابع انرژی

پاورپوینت فصل دهم علوم تجربی پایه هفتم: گرما و بهینه سازی مصرف انرژی

پاورپوینت فصل یازدهم علوم تجربی پایه هفتم: یاخته و سازمان بندی آن

پاورپوینت فصل دوازدهم علوم تجربی پایه هفتم: سفره سلامت

پاورپوینت فصل سیزدهم علوم تجربی پایه هفتم: سفر غذا

پاورپوینت فصل چهاردهم علوم تجربی پایه هفتم: گردش مواد

پاورپوینت فصل پانزدهم علوم تجربی پایه هفتم: تبادل با محیط

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *