پاورپوینت فصل اول ریاضی پایه دهم مجموعه، الگو و دنباله

پاورپوینت فصل اول ریاضی پایه دهم مجموعه، الگو و دنباله

 

 

 

 

 

 

 

 

نوع فایل: power point

فرمت فایل: ppt and pptx

قابل ویرایش 68 اسلاید

 

قسمتی از متن پاورپوینت:

فصل 1 – مجموعه، الگو و دنباله به نام خدا فصل اول : الگو و دنباله درس اول : مجموعه های متناهی و نامتناهی درس سوم : الگو و دنباله درس دوم : متمم یک مجموعه درس چهارم : دنباله های حسابی و هندسی فصل 1 – مجموعه، الگو و دنباله به نام خدا برخی از مجموعه های اعداد که در سال های قبل با آنها آشنا شده اید عبارتنداز: فصل 1 – مجموعه، الگو و دنباله مجموعه های اعداد درس اول : مجموعه های متناهی و نامتناهی تمام مجموعه های اعدادی که تاکنون با آنها آشنا شده ایم، زیرمجموعه هایی از اعداد حقیقی اند.
در نتیجه، هر عدد دلخواهی را که در نظر بگیریم، باید جایی روی محور اعداد حقیقی داشته باشد و همچنین هر نقطه روی این محور نشان دهنده یک عدد حقیقیِ مشخص است.
رابطه زیرمجموعه بودن بین مجموعه های اعداد به صورت مقابل است: 

فصل 1 – مجموعه، الگو و دنباله مجموعه های اعداد درس اول : مجموعه های متناهی و نامتناهی فصل 1 – مجموعه، الگو و دنباله بازه ها زیرمجموعه هایی از R را که شامل تمام اعداد حقیقیِ بین دو عدد مشخص اند، (( بازه )) یا (( فاصله )) مینامیم.
به عنوان مثال زیرمجموعه از R، تمام اعداد حقیقی بین-2 و 1به اضافه خود این اعداد را شامل می شود که آن را یک بازه بسته از -2 تا1 می نامیم و برای سهولت آن را به صورت[ -2,1] نشان می دهند.

درس اول : مجموعه های متناهی و نامتناهی فصل 1 – مجموعه، الگو و دنباله بازه ها اگر اعداد-2 و1را از ابتدا و انتهای این بازه حذف کنیم، بازه باز از -2 تا1حاصل می شود که آن را به صورت (-2,1) نمایش می دهیم.
بازه ای که فقط شامل یکی از این اعداد باشد، بازه نیم باز نامیده می شود. 
به صورت مقابل:
(-2,1] 
[-2,1) 

درس اول : مجموعه های متناهی و نامتناهی فصل 1 – مجموعه، الگو و دنباله بازه ها نمایش هندسی بازه باز و بسته از -2 تا1 را در زیر مشاهده می کنید.
درس اول : مجموعه های متناهی و نامتناهی فصل 1 – مجموعه، الگو و دنباله بازه ها گاهی همه اعداد حقیقی که بزرگتر یا کوچکتر از یک عدد هستند مورد نظر است. برای مثال مجموعه
را در نظر بگیرید.
برای نمایش این مجموعه به صورت بازه از نماد ( منهای بی نهایت ) استفاده می کنیم. به صورت روبرو: .
برای نمایش مجموعه به صورت بازه، از نماد استفاده میکنیم:

درس اول : مجموعه های متناهی و نامتناهی فصل 1 – مجموعه، الگو و دنباله فصل 1 – مجموعه، الگو و دنباله بازه ها مثال کتاب درسی:
با استفاده از نمایش هندسی، اجتماع و اشتراک دو بازه و را بدست آورید. 

این پاورپوینت آموزشی، جذاب، قابل ویرایش، کاملا منطبق با کتب درسی و با تعداد اسلاید ذکر شده تهیه و تنظیم شده است.

 

با بکارگیری نمودار ها ، تصاویر جالب و جذاب و دسته بندی مطالب سعی شده یادگیری مطالب را برای دانش آموزان عزیز تسهیل بخشیم.

 

با انتخاب این پاورپوینت از تدریس و آموزش لذت خواهید برد.

 

بدیهی است عناوین و مطالب و اسلایدها توسط دبیران مجرب و دلسوز در جهت گسترش علم و دانش روزافزون همه دانش آموزان علم با ظرافت خاص جمع آوری شده است.

 

مناسب برای معلمان، دانش آموزان و اولیای گرامی برای یادگیری بهتر دانش آموزان عزیز

 

اگرمشکلی در خرید داشتید می توانید از مرورگر ( فایرفاکس، اکسپلورر یا کروم ) استفاده کنید و یا بانک عامل خود را تغییر دهید.

 

ضمنا در صورت نبود کافیست، پاورپوینت مد نظرتان در هر مقطع و پایه تحصیلی، از طرق تلگرام با ما در میان بگذارید تا در کمترین زمان ممکن پاورپوینت شما آماده و تحویل داده شود.

 

محصولات مرتبط:

پکیج پاورپوینت های فصول ریاضی پایه دهم: (فصل اول الی فصل هفتم)

پاورپوینت فصل اول ریاضی پایه دهم: مجموعه، الگو و دنباله

پاورپوینت فصل دوم ریاضی پایه دهم: مثلثات

پاورپوینت فصل سوم ریاضی پایه دهم: توان های گویا و عبارت های جبری

پاورپوینت فصل چهارم ریاضی پایه دهم: معادله ها و نامعادله ها

پاورپوینت فصل پنجم ریاضی پایه دهم: تابع

پاورپوینت فصل ششم ریاضی پایه دهم: شمارش، بدون شمردن

پاورپوینت فصل هفتم ریاضی پایه دهم: آمار و احتمال

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *