پاورپوینت سلامت زن

پاورپوینت سلامت زن

پاورپوینت سلامت زن

 

18اسلاید

 

تعریف سلامتی

واژه سلامتی (Health) در انگلیسی از کلمه قدیمی Hale)) بی نقص و (Wholeness) تمامیت گرفته شده است. این واژه در لغت به معنی رها بودن از بیماری و صدمات است.
تعریف سلامتی از زبان سازمان بهداشت جهانی:
سلامت به معنی آسایش و تندرستی کامل فیزیکی، جسمانی، روانی و اجتماعی است و تنها به معنی عدم وجود بیماری و ضعف نیست. سلامت به عنوان ابزار و روشی برای زندگی روزمره است و نه هدف برای زندگی. سلامتی یک مفهوم مثبت است که علاوه بر جنبه جسمی و فیزیکی بر جنبه های فردی و اجتماعی نیز تاکید دارد.
 
سلامت زنان
بسیاری از عوامل بیولوژیکی، اجتماعی، فرهنگی، زیست محیطی و اقتصادی وضعیت سلامت راتحت تأثیر قرار می دهند. زنان از یک طرف در معرض خطر بسیاری از بیماری های شایع و عوامل خطر مانند مردان می باشند و از طرفی نسبت به مردان به دلایل فیزیولوژیک همانند دوران بارداری،شیردهی و نیز یائسگی شانس بیشتری برای ابتلا به بیماریها و ناتوانیها دارند. برخی از بیماری های به سبب اختلافات بیولوژیک، اجتماعی، فرهنگی، محیطی و.. در زنان شایع تر بوده (مانند دیابت، چاقی، افسردگی و..) وبرخی از عوامل خطر نیز اثرات متفاوت بر زنان دارند.

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *