پاورپوینت سد و موانع در مقابله با اغتشاشات شهري -94 اسلاید

پاورپوینت سد و موانع در مقابله با اغتشاشات شهري -94 اسلاید

مشخصات فایل

عنوان: پاورپوینت سد و موانع  در مقابله با اغتشاشات  شهري

قالب بندی : پاورپوینت

تعداد اسلاید:94

 

 

محتویات

سرفصل‌هاي تحقيق
 
فصل اول: بيان مقدمه، تعاريف اصطلاحات و اهميت و ضرورت
 
فصل دوم: آشنايي با موانع شهري
 
فصل سوم: تاکتیک سد و موانع
 
فصل چهارم: عمليات رفع موانع توسط نيروهاي كنترل اغتشاش
 
فصل پنجم: برداشتن موانع توسط نيروهاي اغتشاشگر
 

 

 



مقدمه:

به تحقيق استفاده از ابزار و تجهیزات سد و موانع توسط نيروهاي انتظامي و امنيتي در مقابله با اغتشاشات شهري و  نا آرامي‌هاي اجتماعي، ضرورتي اجتناب ناپذير بوده و هرگونه عدم استفاده صحیح از تجهیزات فوق ، موجب بروز مشكلات و آسيب‌هاي جبران ناپذيري در صحنه‌هاي عملياتي خواهد شد.
لذا لازم است نيروهاي فوق آموزشهاي لازم را جهت استفاده بهينه از تجهيزات سد و موانع و رفع موانع  كسب و در راستاي اجراي ماموريتهاي ابلاغي بكارگيري نمايند.

 

 




اهميت
و ضرورت: 
بررسي عملكرد نيروهاي خودي و تجارب اغتشاشات گذشته بويژه فتنه‌ي سال 1378 و نيز فتنه‌ي عميق سال 1388و 89، بيانگر آن است كه، هر قدر توجه فرماندهان سطوح تاكتيكي و كف خياباني به استفاده از ابزار و تجهيزات سد و موانع  در صحنه‌هاي مقابله با اغتشاشات شهري بيشتر باشد، ميزان، شدت و دوام زماني اغتشاشات نيز قابل کنترل مي‌گردد .به عبارت ديگر، باتوجه به ضرورت برخورد پليس و نيروهاي امنيتي با اغتشاشگران،عملاً يگان عملياتي را به سمت پرهيز از تلفات انساني سوق داده (و اين امر نيز به شكلي در بهبود وجهه‌ي نيروها و ممانعت از شناخته شدن به‌عنوان نيروهاي خشونت‌طلب، مؤثر خواهد بود و اين مهم به مديريت صحنه با بكاربردن حداقل خشونت كمك خواهد كرد. بر اين اساس، آشنايي با ابزار و تجهيزات سد و موانع، ارائه‌ي روش‌هاي بكارگيري آن، تبيين محاسن و معايب، احصاء و بهبود ديدگاه فرماندهان صحنه در راستاي فرهنگ‌سازي مناسب و تدوين و ابلاغ اسناد بالا دستي لازم، اهميت ذاتي داشته و ضرورتي اجتناب نا‌پذير خواهد بود.

 

 

 

ويژگي شهرتهران

شهر تهران به دليل موقعيت شهري و جغرافيايي و معيارها و اصول شهرسازي به صورت يك مانع مي‌باشد. وجود جوي هاي آب، نرده هاي وسط خيابان، پلها، تونلها، ترافيك بالا، جمعيت زياد و... همگي بعنوان موانع بسيار مهم در اجراي ماموريت هاي شهري مي‌باشد كه نيروي كنترل اغتشاش را با مشكلات جدي مواجه مي‌سازد. لذا در طرح ريزي عمليات كنترل اغتشاش و سد و رفع موانع بايستي موارد فوق مورد توجه ويژه قرار گيرد. 
 
 
 
 
تعاریف
1- تعریف سد موانع:
عبارت است از بکار گیری موانع طبیعی و مصنوعی به منظور کانالیزه کردن، متوقف کردن، و کندكردن حرکات در مقابله با اغتشاشات سياسي و اجتماعي
2-سپرهای محافظ :
این سپرها عموما از جنس طلق شیشه ای بوده و در برابر ضربه بسیار مقاوم می باشند ، از سپر جهت حفاظت سراسر بدن در مقابله با پرتاب اشیا استفاده می گردد .
3-نارنجک اشک آور :
با ایجاد سوزش ، خارش و آبریزش در چشم ها و اختلال در دید و ایجاد حالت تهوع اغتشاشگران را متفرق می کند .

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *