پاورپوینت ساختار عضله

پاورپوینت ساختار عضله

دانـلـود پاورپوینت بـا عـنـوان، ساختار عضله

بخشی از متـنِ ایـن پاورپوینت :

بافت عضلانی در بدن انسان تولید حرکت می کند.
در بدن انسان سه نوع عضله وجود دارد :
SMOOTH  صاف
عضله صاف یا احشائی منجر به حرکت مواد در داخل بدن از قبیل پیش راندن غذا در لوله گوارش می شود و در بسیاری از نقاط بدن یافت می شود.
CARDIAC  قلبی
عضله قلبی فقط در قلب وجود دارد و بیشتر ساختار قلب را در بر می گیرد . این عضله بخشی از ویژگیهای عضله اسکلتی را دارد ،و مانند عضله صاف غیر ارادی عمل میکند.
بطور ریتمیک منقبض شده و مانند پمپی برای حرکت دادن خون در دستگاه قلبی عروقی عمل می کند.
SKELETAL اسکلتی (مخطط)
عضله صاف:
 - عضلات صاف بسته به محل شان در بدن تغییرات زیادی از نظر خواص فیزیولوژیک نشان می دهند . مثلا" عضله صاف ممکن است توسط یک ماده در یک اندام منقبض شود در حالی که در اندام دیگری توسط همین ماده به حال انبساط درآید.
سه خصیصه مشترک در عضلات صاف:
1) توسط دستگاه عصبی خودمختار عصبی میشود.
2) عضلات صاف درجات مختلفی از تنش
را در اکثر اوقات نشان می دهند.
3) عضلات صاف بطور آهسته تر منقبض شده و
میتوانند برای مدتهای طولانی بدون مصرف
انرژی زیاد به حال انقباض باقی بمانند.
عضلات اسکلتیعضلات اسکلتی در کنترل و اراده ما هستنددر بدن انسان 215 جفت عضله اسکلتی وجود دارد.
ترکیب شیمیائی :
عضله مخطط از حدود %75 آب و %20 پروتئین تشکیل شده است ، %5 باقیمانده را نمکهای آلی و سایر مواد شامل فسفاتهای پرانرژی ،اوره ،اسید لاکتیک ،مواد معدنی کلسیم،منیزیم،فسفر،آنزیمها و رنگدانه های مختلف ،یونهای سدیم ،پتاسیم ،کلر و اسیدهای آمینه،چربیها و کربوهیدراتها تشکیل می دهند.
فراوانترین پروتئینها در عضله ، میوزین (myosin) ،آکتین (actin) ،ترپومیوزین (tropomyosin) است.کربوهیدرات عضله، گلیکوژن است که نیم تا یک درصد عضله را تشکیل می دهد.فسفوکراتین وATP  به مقدار کمی در عضله وجود دارند اما فوق العاده مهم هستند.
لایه های عضله اسکلتی :
1) لایه اپی میوزیوم (epimysium) : که خارجی ترین لایه یک عضله است که از بافت پیوندی تشکیل شده .
2) لایه پری میوزیوم  (perimysium)   :در زیر لایه اپی میوزیوم دسته های کوچکی از تارها وجود دارند که درغلافهائی از بافت پیوندی پیچیده شده اند .به این دسته ها فاسیکول و به غلافها پری میوزیم گویند.
3) لایه اندو میوزیم (endomysium) : تارهای عضلانی که همان سلولهای عضلانی هستند را در بر می گیرند.این لایه به دور هر تار عضلانی (از جنس بافت پیوندی) پیچیده شده.
فاسیکول و سارکولم :
- هر عضله از دسته هائی به نام فاسیکول تشکیل شده که محتوی تارهای عضلانی هستند.- به غلاف هر تار عضلانی که محتوی تارچه ها است سارکولم می گویند.- تارچه ها از الیاف پروتئینی تشکیل شده اند.
- تار عضلانی : قطر هر تار از10 تا 80 میکرو متر است.بیشتر آنها در تمام طول عضله کشیده شده اند ...

تـوضـیـحــاتِ فـایــل :

- این فایل با فرمت power point ( قابل ویرایش ) در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

  تعداد اسلایدها : 53

- قابل ارائه و مناسب بعنوان پروژه کلاسی

- این پاورپوینت کاملا استاندارد بوده و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی رعایت شده است.

- جهت دانـلـود این پاورپوینت به انتهای صفحه مراجعه کنید.

 کـلمـات کـلـیـدی : ساختار عضله, پاورپوینت ساختار عضله, دانلود رایگان پاورپوینت ساختار عضله, دانلود پاورپوینت ساختار عضله, دانلود پاورپوینت در مورد ساختار عضله, تحقیق ساختار عضله, پاورپوینت آماده ساختار عضله, دانلود تحقیق ساختار عضله, دانلود power point ساختار عضله, رایگان ,  ppt, پاورپونت , با فرمت ppt , پاورپوینت آماده , پاورپوینت آماده ساختار عضله, دانلود پاورپوینت آماده ساختار عضله, ppt , power point , دانلود تحقیق ساختار عضلهبا فرمت پاورپوینت , تحقیق ساختار عضلهدر پاورپوینت , دانلود پاورپوینت رایگان در مورد ساختار عضله, پاورپوینت درباره ساختار عضله, پاورپوینت در رابطه با ساختار عضله, پاورپوینت ساختار عضله, پاورپوینت دانش آموزی ساختار عضله, پاورپوینت کلاسی ساختار عضله, پاورپوینت درس سمینار در مورد ساختار عضله, پاورپوینت آماده در مورد ساختار عضله, تحقیق در مورد ساختار عضله, دانلود رایگان تحقیق ساختار عضله, پروژه ساختار عضله, مقاله ساختار عضله, مقاله در مورد ساختار عضله, پروژه در مورد ساختار عضله,  ساختار عضله, تحقیق آماده در مورد ساختار عضله, پاورپوینت ساختار عضله،  با ورد , پاورپوینت ساختار عضله،همراه با فایل word , پاورپوینت ساختار عضله،به همراه ورد

آرشیو  پاورپوینت فروشگاه یونی شاپ

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *