پاورپوینت دفاعیه تحلیل شاخص های اقتصاد درمان بیمارستان

پاورپوینت دفاعیه تحلیل شاخص های اقتصاد درمان بیمارستان

پاورپوینت دفاعیه تحلیل شاخص های اقتصاد درمان بیمارستان 

 

 

 

 

 

بیمارستانها یکی از مهم ترین و پرهزینه ترین واحدهاي نظام سلامت در هر کشوري محسوب شده و بعنوان یکی از سازمانهاي اصلیارائه دهنده خدمات سلامت از حساسیت و اهمیت ویژه اي در اقتصاد سلامت برخوردار است . دراین بین عمده ترین مشکل در ارائهخدمات باکیفیت سلامت ، مسئله اقتصادي آن استهدف از این مطالعه، تحلیل شاخص های درآمد و هزینه بیمارستان های تابعه دانشگاه علوم پزشکی مازندران درسال  1395  است  .
 
بخشی از بیان مساله
 
سلامت کالایی است که نمی توان قیمتی براي آن قائل شدبه عبارت دیگر سلامت دارایی است که باید بطور کامل و مطلق تامین شود و حفظ آن بالاتر از هر ملاحظه مالی استدر عین حال حفظ سلامت، هزینه هاي قابل توجهی دارد و منابع محدود موجود باید به بهترین وجهی در پاسخگویی به بیشترین نیازهاي مردم به کار گرفته شوند(1).سلامت یک مساله اقتصادي اجتماعی تلقی شده و نگرش هاي سیاسی و طراحی سیستم هاي عرضه خدمات و توزیع منابع، نقش اصلی را در آن بازي می کنند(2).
}   در سیستم مراقبت های بهداشتی ودرمانی ، بیمارستانها وظیفه ارائه خدمات درمانی و تشخیصی به بیماران ارجاعی ازسطوح پائین تر و نیز ارجاع آنان درصورت نیاز به سطوح بالاتر  جهت دریافت خدمات درمانی و تشخیصی تخصصی و فوق تخصصی می باشند ، درکنار وظایف مذکور ارائه آموزش به کارکنان و پزشکان از وظایف عمده بیمارستان ها محسوب می گردد،که براین اساس ارائه صحیح  وظایف  مذکور نیاز به صرف هزینه های بالا خواهد بود(3).
 
اهمیت وضرورت پژوهش
هدف کلی
سوالات تحقیق
روش پژوهش
جامعه آماری پژوهش
روش نمونه گیری
ابزار گردآوری داده ها
روایایی و پایایی ابزارها
نمودار مفهمومی تحقیق
نمودار مفهمومی تحقیق
روش تجزیه وتحلیل داده ها
ملاحظات اخلاقی
آمار توصیفی
جدول توصیفی
نمودارها
پژوهش های داخلی مخالف(ناهمسو)با یافته های هدف
پژوهش های داخلی موافق (همسو)با یافته های هدف
بحث
نتیجه گیری
پیشنهادات برگرفته از یافته های تحقیق

 

این پاور پوینت دفاعیه پایان نامه تحلیل شاخص های اقتصاد درمان بیمارستان است که پایان کامل آن با فرمت WORD درهمین سایت جهت دانلود قابل دسترس می باشد می باشد و تمام مطالب دارای رنفرنس می باشد.
 
 
فرمت فایل دانلود: PowerPoint  
تعداد صفحات :180

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *