پاورپوینت در مورد استراتژی های رقابتی مایکل پورتر

پاورپوینت در مورد استراتژی های رقابتی مایکل پورتر

نام فایل : استراتژی های رقابتی مایکل پورتر

فرمت : .ppt

تعداد صفحه/اسلاید : 70

حجم : 8547 کیلوبایت

موضوع :استراتژی های رقابتی مایکل پورتر
فرايند جهاني شدن، به­ وجود آمدن سازمان‌ تجارت جهاني و يکپارچگي بازارهاي جهاني، پيشرفتهاي سريع و بنيادين تكنولوژيك، پيشرفت ­هاي جديد در زمينه‌ فناوري اطلاعات، افزايش تغييرات سريع در الگوهاي مصرف و تقاضا، تبيين كنترل هاي آلودگي محيط زيست و حفظ منابع انرژي، کمبود منابع و هزينه‌هاي بالاي آنها، چالشهايي هستند که بنگاه‌ها و صنايع مختلف در عرصة تجارت و فعاليتهاي اقتصادي با آن روبرو هستند و ادامة حيات آنها، منوط به تصميم گيري درست و به­ موقع در برابر اين تغييرات است.
*
در اين ميان، فرايند جهاني شدن و گسترش بازارهاي مصرف و نيز افزايش تعداد رقبا و شدت رقابت، باعث اهميت بخشيدن به مفاهيمي مانند رقابت‌پذيري شده است.اين امر موجب گرديده تا بنگاه‌ها، صنايع و کشورهاي مختلف در جهت ارتقاي رقابت‌پذيري خود به شناسايي عوامل مؤثر بر رقابت‌پذيري و تقويت آنها تلاش كنند. بسياري از محققان جهت توجيه و تفسير رقابت‌پذيري و عوامل مؤثر بر آن، نظريه و مدل‌هايي را عرضه داشته­اند و عوامل مؤثر بر رقابت‌پذيري را دسته­ بندي كرده و در قالب مدل­هايي ارائه کرده­ اند.

*
*
*
در برخی منابع استراتژی و اهداف را مترادف معنی میکنند و لیکن این دو گرچه روابط متقابل دارند اما یکی نیستند

اهداف ———> نتایج نهایی را در پی دارد
استراتژی ——–> هم نتایج نهایی و هم وسایل نیل به اهداف را شامل می شود

*
در نتیجه :
فرایند تعیین اهداف بنیادی بلند مدت، اتخاذ شیوه کارو تخصیص منابع لازم برای تحقق این اهداف را استراتژی گویند
*
*
*
….

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *