پاورپوینت درس 6 مطالعات اجتماعی ششم دبستان (ابتدایی): محصولات کشاورزی، از تولید تا مصرف

پاورپوینت درس 6 مطالعات اجتماعی ششم دبستان (ابتدایی): محصولات کشاورزی، از تولید تا مصرف

 

 

 

 

 

نوع فایل: power point

فرمت فایل: ppt and pptx

قابل ویرایش 26 اسلاید

 

قسمتی از متن پاورپوینت:

درس ششم محصولات کشاورزی، از تولید تا مصرف زراعت و باغداری دو فعالیت مهم کشاورزی هستند. زراعت یعنی کشت و پرورش گیاهانی که بعد از کاشت دانه، حداکثر تا یک سال محصول می‌دهند؛ مانند: گندم، جو، گوجه‌فرنگی و هویج. باغداری، کشت و پرورش نهال درختان است که بعد از گذشت یک یا چند سال محصول می‌دهند؛ مانند: درخت خرما، پرتقال و انار. درس 6 : محصولات کشاورزی، از تولید تا مصرف 4 فعالیت 1 (صفحه ۲۸ کتاب درسی) غلات، حبوبات و محصولات جالیزی سه گروه مهم از گیاهان زراعی هستند. همفکری کنید و از هر گروه چند محصول نام ببرید. درس 6 : محصولات کشاورزی، از تولید تا مصرف 5 زراعت گندم و برنج گندم و برنج، خوراک روزانه و غذای اصلی مردم کشور ما است. از گندم، آرد و سپس نان تهیه می‌شود. آیا می‌‌توانید بگویید علاوه بر نان، چه خوراکی‌های دیگری از آرد گندم درست می‌شود؟ گندم گیاهی یک ساله است و به دو شکل پاییزه و بهاره کشت می‌شود و کشت آن در همه‌ استان‌های کشور ما رایج است. درس 6 : محصولات کشاورزی، از تولید تا مصرف 6 به نمودار مقابل توجه کنید. این نمودار میزان تولید گندم کشور را در سال‌ های مختلف نشان می ‌دهد. بیشترین میزان تولید گندم در چه سالی بوده است؟ از این نمودار چه چیزهایی می‌فهمید؟ برنج نیز گیاهی یک ساله است که از نظر شرایط طبیعی در نواحی مرطوب و نسبتاً معتدل به دست می‌آید. بیش از نیمی از برنج کشور ما در استان ‌های شمال کشور تولید می‌شود؛ اگرچه در بعضی استان‌های دیگر نیز در صورت وجود آب کافی، برنج کشت می‌شود. به نقشه توجه کنید و استان‌های تولید کننده‌ی برنج را نام ببرید. درس 6 : محصولات کشاورزی، از تولید تا مصرف دانش آموزان از یک مزرعه‌ کشت برنج دیدن کردند. آن ها با یک «شالی‌کار» گفت‌وگو کردند. شالی‌کار برای بچه‌ها درباره‌ شرایط و چگونگی کشت برنج توضیح داد و به آنها گفت: برنج ایرانی بسیار معطر و مرغوب است. در شمال ایران، غذای مردم خیلی به برنج وابسته است. در این ناحیه انواع شیرینی‌ها و نان‌های خوشمزه با برنج تهیه می‌شود. حبوبات و محصولات جالیزی بعد از غلات، مهم‌ترین منبع غذایی، حبوبات و محصولات جالیزی است که تقریباً در همه‌ استان‌های کشور ما کشت می‌شود. کشت گلخانه‌ای امروزه یکی از روش‌های نو در کشاورزی، ایجاد گلخانه یا محیط مصنوعی برای کشت گیاهان است. با ایجاد گلخانه می‌توانیم هر محصول را در هر منطقه آب و هوایی و در همه‌ فصول سال کشت کنیم؛ زیرا آب ‌وهوای گلخانه و گرما و نور و رطوبت را خودمان با دستگاه‌های مختلف، متناسب با نوع محصول تنظیم می‌کنیم. کشت گلخانه‌ای در مقایسه با سایر کشت‌ها از نظر صرفه‌ جویی در مصرف آب بسیار بهتر است. در گلخانه‌ها انواع میوه‌ها و محصولات جالیزی، سبزیجات و قارچ‌های خوراکی را کشت می‌کنند و یا گل و گیاهان زینتی پرورش می‌دهند. فعالیت 2 (صفحه ۳۱ کتاب درسی) باغداری کشت و پرورش انواع درختان میوه در ایران از قدیم رایج بوده است. بخشی از میوه‌های سردسیری و هسته‌دار مانند هلو، زردآلو، آلو، گوجه و آلبالو به صورت خشکبار و بعضی محصولات گرمسیری مانند خرما و پسته‌ ایران به دلیل مرغوب بودن به خارج از کشور صادر می‌شود. مصاحبه دانش آموزان از یک باغ مرکبات در استان کرمان دیدن و با مالک باغ مصاحبه کردند. آقای رضوانی مالک باغ برای آنها توضیح داد: وسعت باغ ما دو هکتار است. من و برادرانم شریک شدیم و این باغ را خریدیم. در آن زمان نهال‌ها خیلی کوچک بودند و ما برای پرورش آنها خیلی زحمت کشیدیم تا به این درختان تبدیل شدند.

 

این پاورپوینت آموزشی، جذاب، قابل ویرایش، کاملا منطبق با کتب پاورپوینت درسی و با تعداد اسلاید ذکر شده تهیه و تنظیم شده است.

 

با بکارگیری نمودار ها ، تصاویر جالب و جذاب و دسته بندی مطالب سعی شده یادگیری مطالب را برای دانش آموزان عزیز تسهیل بخشیم.

 

با انتخاب این پاورپوینت از تدریس و آموزش لذت خواهید برد.

 

بدیهی است عناوین و مطالب و اسلایدها توسط دبیران مجرب و دلسوز در جهت گسترش علم و دانش روزافزون همه دانش آموزان علم با ظرافت خاص جمع آوری شده است.

 

مناسب برای معلمان، دانش آموزان و اولیای گرامی برای یادگیری بهتر دانش آموزان عزیز

 

اگرمشکلی در خرید داشتید می توانید از مرورگر ( فایرفاکس، اکسپلورر یا کروم ) استفاده کنید و یا بانک عامل خود را تغییر دهید.

 

ضمنا در صورت نبود کافیست، پاورپوینت مد نظرتان در هر مقطع و پایه تحصیلی، از طرق تلگرام با ما در میان بگذارید تا در کمترین زمان ممکن پاورپوینت شما آماده و تحویل داده شود.

 

محصولات مرتبط:

پکیج پاورپوینت های درس مطالعات اجتماعی ششم دبستان (ابتدایی): (درس اول الی درس بیست و چهارم)

پاورپوینت درس 1 مطالعات اجتماعی ششم دبستان (ابتدایی): دوستی

پاورپوینت درس 2 مطالعات اجتماعی ششم دبستان (ابتدایی): آداب دوستی

پاورپوینت درس 3 مطالعات اجتماعی ششم دبستان (ابتدایی): تصمیم گیری چیست؟

پاورپوینت درس 4 مطالعات اجتماعی ششم دبستان (ابتدایی): چگونه تصمیم بگیریم؟

پاورپوینت درس 5 مطالعات اجتماعی ششم دبستان (ابتدایی): عوامل مؤثر در کشاورزی

پاورپوینت درس 6 مطالعات اجتماعی ششم دبستان (ابتدایی): محصولات کشاورزی، از تولید تا مصرف

پاورپوینت درس 7 مطالعات اجتماعی ششم دبستان (ابتدایی): طلای سیاه

پاورپوینت درس 8 مطالعات اجتماعی ششم دبستان (ابتدایی): انرژی را بهتر مصرف کنیم

پاورپوینت درس 9 مطالعات اجتماعی ششم دبستان (ابتدایی): پیشرفت‌های علمی مسلمانان

پاورپوینت درس 10 مطالعات اجتماعی ششم دبستان (ابتدایی): چه عواملی موجب گسترش علوم‌ و فنون در دوره‌ی اسلامی شد؟

پاورپوینت درس 11 مطالعات اجتماعی ششم دبستان (ابتدایی): اصفهان؛ نصف جهان

پاورپوینت درس 12 مطالعات اجتماعی ششم دبستان (ابتدایی): چرا فرهنگ و هنر در دوره‌ی صفویه شکوفا شد؟

پاورپوینت درس 13 مطالعات اجتماعی ششم دبستان (ابتدایی): برنامه‌ی روزانه‌ی متعادل

پاورپوینت درس 14 مطالعات اجتماعی ششم دبستان (ابتدایی): برنامه ریزی برای اوقات فراغت

پاورپوینت درس 15 مطالعات اجتماعی ششم دبستان (ابتدایی): انواع لباس

پاورپوینت درس 16 مطالعات اجتماعی ششم دبستان (ابتدایی): لباس از تولید تا مصرف

پاورپوینت درس 17 مطالعات اجتماعی ششم دبستان (ابتدایی): ویژگی‌های دریاهای ایران

پاورپوینت درس 18 مطالعات اجتماعی ششم دبستان (ابتدایی): دریا، نعمت خداوندی

پاورپوینت درس 19 مطالعات اجتماعی ششم دبستان (ابتدایی): همسایگان ما

پاورپوینت درس 20 مطالعات اجتماعی ششم دبستان (ابتدایی): مطالعه‌ی موردی

پاورپوینت درس 21 مطالعات اجتماعی ششم دبستان (ابتدایی): استعمار چیست؟

پاورپوینت درس ٢٢ مطالعات اجتماعی ششم دبستان (ابتدایی): مبارزه‌ی مردم ایران با استعمار

پاورپوینت درس 23 مطالعات اجتماعی ششم دبستان (ابتدایی): خرمشهر در چنگال دشمن

پاورپوینت درس 24 مطالعات اجتماعی ششم دبستان (ابتدایی): خرمشهر در دامان میهن

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *