پاورپوینت درس 5 علوم تجربی پایه سوم دبستان (ابتدایی): آب ماده اي با ارزش

پاورپوینت درس 5 علوم تجربی پایه سوم دبستان (ابتدایی): آب ماده اي با ارزش

 

 

 

 

 

نوع فایل: power point

فرمت فایل: ppt and pptx

قابل ویرایش 20 اسلاید

 

قسمتی از متن پاورپوینت:

آب ماده ی با ارزش فصل پنجم درس در یک نگاه آب دریاها براثر تابش نور خورشید بخار شده و به آسمان می رود. از جمع شدن و فشرده شدن بخار آب ها در آسمان ابر تشکیل می شود. وقتی ابرها به اندازه ی کافی سرد شدند باران یا برف می بارد و دوباره این باران و برف به روی دریاها و زمین برمی گردد. به این فعالیت منظم طبیعت «چرخه ی آب» می گویند. به دریاهای بسیار بزرگ «اقیانوس» می گویند. سرعت تبخیر آب در روزهای آفتابی بیشتر از روزهای ابری است. همیشه مقداری بخار آب در هوا وجود دارد. ابرها همیشه در یک جا نمی مانند و باد آنها را جا به جا می کند. هواشناسان از روی نوع ابرها می توانند وضعیت هوا را پیش بینی کنند. معروف ترین ابرها عبارتند از: ابر پنبه ای که در نزدیکی زمین دیده می شود و معمولاً نشانه ی هوای آرام است. ابر پر مانندکه در ارتفاعات بالا دیده می شود و نشانه ی هوای آرام است. ابر های لایه لایه که به رنگ تیره دیده می شوند و معمولاً باران زا هستند. اگر آب شور را تبخیر کنیم و بخار آب حاصل از تبخیر را در مجاورت هوای سرد قرار دهیم ، قطره های آب شیرین تشکیل می شود. برای همین با اینکه آب دریا شور است ، آب باران همیشه شیرین است. بیشتر مساحت کره ی زمین از آب تشکیل شده است. ولی فقط مقدار کمی از آن را می توانیم برای کشاورزی، شست و شو و آشامیدن استفاده کنیم. آب اقیانوس ها و دریا ها شور است. آب رودها، دریاچه ها و آب های زیر زمینی شیرین است. میزان مصرف آب ما ایرانیان نسبت به بقیه ی مردم جهان بیشتر است. پس همه ی ما باید درمصرف آب صرفه جویی کنیم. برای مثال: هنگام مسواک زدن، شست و شوی صورت و وضو گرفتن شیر آب را باز نگذاریم. شیرهای آبی که چکه می کنند را سریع تعمیر کنیم. هنگام حمام کردن دوش را باز نگذاریم. آبیاری باغچه ها را در ساعات آفتابی که تبخیر آب زیاد است انجام ندهیم (عصرها زمان خوبی برای آبیاری است.) اگر آبی که می خوریم اضافه آمد ، آن را برای آبیاری گلدان ها یا موارد دیگر استفاده کنیم. جهت پیکان ها را در روی شکل صفحه ی قبل دنبال کنید. این جهت ها چه چیزی را نشان می دهند؟ فعالیت داخل یک ظرف، کمی آب داغ بریزید. ظرف را روی شعله بگذارید تا آب داخل آن بجوشد. درِ یک قابلمه را مانند شکل زیر، باﻻی آب در حال جوشیدن نگه دارید. قطره های آبی را که تشکیل می شود با دقت در یک لیوان جمع آوری کنید.آیا مزه ی این آب با آب داخل ظرف یكی است؟ هشدار این آزمایش را زیر نظر معلم انجام دهید. ایستگاه فکر تصویر صفحه ی قبل چرخه ی آب را در طبیعت نشان می دهد.

 

این پاورپوینت آموزشی، جذاب، قابل ویرایش، کاملا منطبق با کتب درسی و با تعداد اسلاید ذکر شده تهیه و تنظیم شده است.

 

با بکارگیری نمودار ها ، تصاویر جالب و جذاب و دسته بندی مطالب سعی شده یادگیری مطالب را برای دانش آموزان عزیز تسهیل بخشیم.

 

با انتخاب این پاورپوینت از تدریس و آموزش لذت خواهید برد.

 

بدیهی است عناوین و مطالب و اسلایدها توسط دبیران مجرب و دلسوز در جهت گسترش علم و دانش روزافزون همه دانش آموزان علم با ظرافت خاص جمع آوری شده است.

 

مناسب برای معلمان، دانش آموزان و اولیای گرامی برای یادگیری بهتر دانش آموزان عزیز

 

اگرمشکلی در خرید داشتید می توانید از مرورگر ( فایرفاکس، اکسپلورر یا کروم ) استفاده کنید و یا بانک عامل خود را تغییر دهید.

 

ضمنا در صورت نبود کافیست، پاورپوینت مد نظرتان در هر مقطع و پایه تحصیلی، از طرق تلگرام با ما در میان بگذارید تا در کمترین زمان ممکن پاورپوینت شما آماده و تحویل داده شود.

 

محصولات مرتبط

پکیج پاورپوینت های درس علوم تجربی پایه سوم دبستان (ابتدایی): (فصل اول الی فصل چهاردهم)

پاورپوینت درس 1 علوم تجربی پایه سوم دبستان (ابتدایی): زنگ علوم

پاورپوینت درس 2 علوم تجربی پایه سوم دبستان (ابتدایی): خوراکی ها

پاورپوینت درس 3 علوم تجربی پایه سوم دبستان (ابتدایی): مواد اطراف ما

پاورپوینت درس 4 علوم تجربی پایه سوم دبستان (ابتدایی): اندازه گيري مواد

پاورپوینت درس 5 علوم تجربی پایه سوم دبستان (ابتدایی): آب ماده اي با ارزش

پاورپوینت درس 6 علوم تجربی پایه سوم دبستان (ابتدایی): زندگی ما و آب

پاورپوینت درس 7 علوم تجربی پایه سوم دبستان (ابتدایی): نور و مشاهده‌ی اجسام

پاورپوینت درس 8 علوم تجربی پایه سوم دبستان (ابتدایی): جست و جو کنیم و بسازیم

پاورپوینت درس 9 علوم تجربی پایه سوم دبستان (ابتدایی): نیرو همه جا (1)

پاورپوینت درس 10 علوم تجربی پایه سوم دبستان (ابتدایی): نیرو همه جا (2)

پاورپوینت درس 11 علوم تجربی پایه سوم دبستان (ابتدایی): بکاريد و ببينيد

پاورپوینت درس 12 علوم تجربی پایه سوم دبستان (ابتدایی): هر کدام جاي خود (1)

پاورپوینت درس 13 علوم تجربی پایه سوم دبستان (ابتدایی): هر کدام جاي خود (2)

پاورپوینت درس 14 علوم تجربی پایه سوم دبستان (ابتدایی): از گذشته تا آينده

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *