پاورپوینت درس 5 عربی پایه دهم انسانی اَلدَّرْسُ الْخامِسُ: هذا خَلقُ اللّهِ

پاورپوینت درس 5 عربی پایه دهم انسانی اَلدَّرْسُ الْخامِسُ: هذا خَلقُ اللّهِ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوع فایل: power point

فرمت فایل: ppt and pptx

قابل ویرایش 29 اسلاید

 

همراه با ترجمه درس و پاسخ تمرین ها

 

قسمتی از متن پاورپوینت:

اسلاید نمایشی عربی دهم انسانی 
درس پنجم
الدّرسُ الخامسُ: هذا خلقُ اللّه با پاسخ ﴿قُل سيروا في الارض فانظُروا كيف بدأ الخلق﴾ العنکبوت: 20

بگو در زمين بگرديد و بنگريد چگونه [خداوند] آفرينش را آغاز کرد. ﴿هذا خلقُ الله﴾ لقمان: 11این آفرینش خداوند است
الغوّاصون الّذين ذهبوا إلی أعماق المُحيط ليلاً، شاهدوا مئات المصابيح المُلوّنة الّتي ينبعثُ ضوؤُها من الاسماك المُضيئة، و تُحوّلُ ظلام البحر إلی نهارٍ مُضيءٍ يستطيعُ فيه الغوّاصون التقاط صُورٍ في أضواء هذه الاسماك. اکتشف العُلماءُ أنّ هذه الاضواء تنبعثُ من نوعٍ من البکتيريا المُضيئة الّتي تعيشُ تحت عُيون تلك الاسماك. هل يُمکنُ أن يستفيد البشرُ يوماً من تلك المُعجزة البحريّة، و يستعين بالبکتيريا المُضيئة لإنارة المُدُن؟
غوّاصانی که شبانه به اعماق (ژرفای) اقيانوس رفته اند، صدها چراغ برقی دارای رنگ‌های متعدّد را ديده‌اند که نورشان از ماهیهای درخشنده فرستاده می‌شود. (تابیده می‌شود) و تاريکی دريا را به روز روشن تبديل می‌کنند که غوّاصان در آن می‌توانند در نور اين ماهی‌ها عکس بگيرند. دانشمندان کشف کرده‌اند که اين روشنايی‌ها از گونه‌ای باکتری درخشانی که زير چشمان اين (آن) ماهی‌ها زندگی می‌کنند ارسال می‌شود. آيا ممکن است که روزی بشر از این (آن) معجزۀ دريايی استفاده کند و بتواند برای روشن کردن شهرها از باکتری درخشان ياری بجويد؟ رُبّما يستطيعُ ذلك، لانّهُ «من طلب شيئاً و جدّ وجد.» 
شايد بتواند اين (آن) کار را انجام دهد؛ زيرا هرکس چيزی بخواهد و تلاش کند می‌يابد.
إنّ لسان القطّ سلاحٌ طبّيٌّ دائمٌ، لانّهُ مملوءٌ بغُددٍ تُفرزُ سائلاً مُطهّراً، فيلعقُ القطُّ جُرحهُ عدّة مرّاتٍ تّی يلتئم. 
بی‌گمان زبان گربه سلاح پزشکی هميشگی است؛ زيرا پر از غدّه‌هايی است که مايعی پاک کننده ترشّح می‌کند، در نتيجه گربه زخمش را چند بار می ليسد تا بهبود يابد(التیام یابد). 
إنّ بعض الطُّيور و الحيوانات تعرفُ بغريزتها الاعشاب الطّبّيّة و تعلمُ کيف تستعملُ العُشب المُناسب للوقاية من الامراض المُختلفة؛ و قد دلّت هذه الحيواناتُ الإنسان علی الخواصّ الطّبّيّة لکثيرٍ من النّباتات البرّيّة و غيرها.
بی‌گمان برخی پرندگان و جانوران با غريزۀ خود گياهان دارويی را می‌شناسند و می‌دانند چگونه گياه مناسب برای پيشگيری از بيماری‌های گوناگون به کار ببرند؛ اين جانوران انسان را برای خاصيت‌های پزشکی بسياری از گياهان خشکی و غيره راهنمايی کرده‌اند.ج إنّ أغلب الحيوانات إضافةً إلی امتلاکها للُغةٍ خاصّةٍ بها، تملكُ لُغةً عامّةً تستطيعُ من خلالها أن تتفاهم مع بعضها، فللغُراب صوتٌ يُحذّرُ به بقيّة الحيوانات حتّی تبتعد سريعاً عن منطقة الخطر، فهو بمنز لة جاسوسٍ من جواسيس الغابة.
بی‌گمان بيشتر جانوران افزون بر داشتن زبان ويژۀ خود زبانی عمومی دارند که با آن می‌توانند [سخن] يکديگر را بفهمند، کلاغ صدايی دارد که با آن به بقيۀ جانوران هشدار می‌دهد تا زود (سریع) از منطقۀ خطر دور شوند، او به مانند جاسوسی از جاسوسان جنگل است.

 

این پاورپوینت آموزشی، جذاب، قابل ویرایش، کاملا منطبق با کتب درسی و با تعداد اسلاید ذکر شده تهیه و تنظیم شده است.

 

با بکارگیری نمودار ها ، تصاویر جالب و جذاب و دسته بندی مطالب سعی شده یادگیری مطالب را برای دانش آموزان عزیز تسهیل بخشیم.

 

با انتخاب این پاورپوینت از تدریس و آموزش لذت خواهید برد.

 

بدیهی است عناوین و مطالب و اسلایدها توسط دبیران مجرب و دلسوز در جهت گسترش علم و دانش روزافزون همه دانش آموزان علم با ظرافت خاص جمع آوری شده است.

 

مناسب برای معلمان، دانش آموزان و اولیای گرامی برای یادگیری بهتر دانش آموزان عزیز

 

اگرمشکلی در خرید داشتید می توانید از مرورگر ( فایرفاکس، اکسپلورر یا کروم ) استفاده کنید و یا بانک عامل خود را تغییر دهید.

 

ضمنا در صورت نبود کافیست، پاورپوینت مد نظرتان در هر مقطع و پایه تحصیلی، از طرق تلگرام با ما در میان بگذارید تا در کمترین زمان ممکن پاورپوینت شما آماده و تحویل داده شود.

 

محصولات مرتبط

پکیج پاورپوینت های درس عربی پایه دهم انسانی: (درس اول الی درس هشتم)

پاورپوینت درس 1 عربی پایه دهم انسانی اَلدَّرْسُ الْأَوَّلُ: ذاكَ هوَ اللّٰهُ

پاورپوینت درس 2 عربی پایه دهم انسانی اَلدَّرْسُ الثّاني: إنَّكُم مَسؤولونَ

پاورپوینت درس 3 عربی پایه دهم انسانی اَلدَّرْسُ الثّالِثُ: مَطَرُ السَّمَكِ

پاورپوینت درس 4 عربی پایه دهم انسانی اَلدَّرْسُ الرّابِعُ: اَلتَّعايُشُ السِّلْميُّ

پاورپوینت درس 5 عربی پایه دهم انسانی اَلدَّرْسُ الْخامِسُ: هذا خَلقُ اللّٰهِ

پاورپوینت درس 6 عربی پایه دهم انسانی اَلدَّرْسُ السّادِسُ: اَلْمَعالِمُ الْخَلّبَةُ

پاورپوینت درس 7 عربی پایه دهم انسانی اَلدَّرْسُ السّابِعُ: صِناعَةُ النِّفطِ

پاورپوینت درس 8 عربی پایه دهم انسانی اَلدَّرْسُ الثّامِنُ: يا مَنْ فِی الْبِحارِ عَجائِبُهُ

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *