پاورپوینت درس 3 علوم تجربی پایه سوم دبستان (ابتدایی): مواد اطراف ما

پاورپوینت درس 3 علوم تجربی پایه سوم دبستان (ابتدایی): مواد اطراف ما

 

 

 

 

 

نوع فایل: power point

فرمت فایل: ppt and pptx

قابل ویرایش 19 اسلاید

 

قسمتی از متن پاورپوینت:

مواد اطراف ما فصل سوم درس در یک نگاه به تمام چیزهایی که در اطراف ما وجود دارد، ماده می گوییم. مواد به 3 دسته تقسیم می شوند: مواد جامد از خود شکل دارند: مانند: کتاب، ماشین مواد مایع از خود شکلی ندارند: مانند: آب، روغن مایع، شربت، نفت گاز همه جا پخش می شود و همه جا را پر می کند: مانند: گاز داخل بادکنک، گاز داخل لاستیک، گاز داخل کپسول بیشتر چیزهایی که در اطراف ما هسنتد ،ماده نام دارند. مواد اطراف ما به حالت های جامد ،مایع و گاز دیده می شوند. هوا: هوا مهم ترین گازی است که در اطراف ماست. این ماده رنگ و بو ندارد و دیده نمی شود. همه ی گیاهان و جانوران به هوا نیاز دارند. از هوا می توان در باد کردن بادکنک یا توپ و در حباب صابون استفاده کرد. وقتی بادکنکی را باد می کنیم اندازه ی آن بزرگتر می شود زیرا به آن گاز بیشتری وارد می کنیم. نکته: مواد همیشه به یک حالت نیستند و با گرم یا سرد شدن به حالات دیگری تبدیل می شوند. و گاز دیده می شود. ذوب: اگر مواد جامد به اندازه ی کافی گرم شوند که به حالت مایع تبدیل شوند، به این عمل ذوب شدن یا مایع شدن می گویند. مانند: ذوب شدن بستنی، ذوب شدن شکلات و یخ با ذوب شدن یخ ها، آب مورد نیاز برای آشامیدن و کشاورزی تامین می شود. انجماد: اگر مواد مایع به اندازه کافی سرد شوند، به حالت جامد تبدیل می شوند که به این عمل، انجماد یعنی جامد شدن گویند. مانند یخ زدن آب درون یخچال، تشکیل برف. تبخیر: اگر مایع به گاز تبدیل شود ، به این عمل تبخیر می گویند. یعنی بخار شدن . مانند آب درون سماور که در اثر حرارت تبخیر می شود. آب دریا بر اثر گرمای نور خورشید، به بخار که همان گاز است تبدیل می شود. خشک شدن سبزی ها، میوه ها و لباسها، تبخیر الکل و عطر و بنزین هم دیگر مثال ها هستند. آب در طبیعت به سه صورت جامد، مایع و گاز دیده می شود. فعالیت حباب بسازید یک تکه صابون مصرف نشده بردارید و آن را رنده کنید. کمی از صابون رنده شده را در یک لیوان آب گرم بریزید، آن قدر آب و صابون این لیوان را هم بزنید تا صابون ناپدید شود. یک حلقه سیم نازک را به شکل دایره های کوچک و بزرگ درآورید. با استفاده از آب صابون و به کمک حلقه هایی که درست کرده اید، حباب بسازید. می توانید به جای حلقه ی سیم نازک، از نی، لوله ی خودکار یا وسایلی مثل آنها استفاده کنید. نام مواد و وسایلی را که برای ساختن حباب استفاده کردید در جدول زیر بنویسید و جامد یا مایع بودن آنها را مشخص کنید. حباب هایی که ساخته اید از چه چیز پر شده اند؟ گاز چیست؟ یک بادکنک بردارید و آن را باد کنید. چرا هنگام باد کردن بادکنک، اندازه ی آن به تدریج بزرگ تر می شود؟ هنگام باد کردن بادکنک، هوا را وارد آن می کنیم. هوا مانند صابون و آب، یک ماده است؛ اما این ماده مثل صابون حالت جامد و مثل آب، حالت مایع ندارد.

 

این پاورپوینت آموزشی، جذاب، قابل ویرایش، کاملا منطبق با کتب درسی و با تعداد اسلاید ذکر شده تهیه و تنظیم شده است.

 

با بکارگیری نمودار ها ، تصاویر جالب و جذاب و دسته بندی مطالب سعی شده یادگیری مطالب را برای دانش آموزان عزیز تسهیل بخشیم.

 

با انتخاب این پاورپوینت از تدریس و آموزش لذت خواهید برد.

 

بدیهی است عناوین و مطالب و اسلایدها توسط دبیران مجرب و دلسوز در جهت گسترش علم و دانش روزافزون همه دانش آموزان علم با ظرافت خاص جمع آوری شده است.

 

مناسب برای معلمان، دانش آموزان و اولیای گرامی برای یادگیری بهتر دانش آموزان عزیز

 

اگرمشکلی در خرید داشتید می توانید از مرورگر ( فایرفاکس، اکسپلورر یا کروم ) استفاده کنید و یا بانک عامل خود را تغییر دهید.

 

ضمنا در صورت نبود کافیست، پاورپوینت مد نظرتان در هر مقطع و پایه تحصیلی، از طرق تلگرام با ما در میان بگذارید تا در کمترین زمان ممکن پاورپوینت شما آماده و تحویل داده شود.

 

محصولات مرتبط

پکیج پاورپوینت های درس علوم تجربی پایه سوم دبستان (ابتدایی): (فصل اول الی فصل چهاردهم)

پاورپوینت درس 1 علوم تجربی پایه سوم دبستان (ابتدایی): زنگ علوم

پاورپوینت درس 2 علوم تجربی پایه سوم دبستان (ابتدایی): خوراکی ها

پاورپوینت درس 3 علوم تجربی پایه سوم دبستان (ابتدایی): مواد اطراف ما

پاورپوینت درس 4 علوم تجربی پایه سوم دبستان (ابتدایی): اندازه گيري مواد

پاورپوینت درس 5 علوم تجربی پایه سوم دبستان (ابتدایی): آب ماده اي با ارزش

پاورپوینت درس 6 علوم تجربی پایه سوم دبستان (ابتدایی): زندگی ما و آب

پاورپوینت درس 7 علوم تجربی پایه سوم دبستان (ابتدایی): نور و مشاهده‌ی اجسام

پاورپوینت درس 8 علوم تجربی پایه سوم دبستان (ابتدایی): جست و جو کنیم و بسازیم

پاورپوینت درس 9 علوم تجربی پایه سوم دبستان (ابتدایی): نیرو همه جا (1)

پاورپوینت درس 10 علوم تجربی پایه سوم دبستان (ابتدایی): نیرو همه جا (2)

پاورپوینت درس 11 علوم تجربی پایه سوم دبستان (ابتدایی): بکاريد و ببينيد

پاورپوینت درس 12 علوم تجربی پایه سوم دبستان (ابتدایی): هر کدام جاي خود (1)

پاورپوینت درس 13 علوم تجربی پایه سوم دبستان (ابتدایی): هر کدام جاي خود (2)

پاورپوینت درس 14 علوم تجربی پایه سوم دبستان (ابتدایی): از گذشته تا آينده

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *