پاورپوینت درس 3 عربی پایه دهم انسانی اَلدَّرْسُ الثّالِثُ: مَطَرُ السَّمَكِ

پاورپوینت درس 3 عربی پایه دهم انسانی اَلدَّرْسُ الثّالِثُ: مَطَرُ السَّمَكِ

 

 

 

 

 

 

 

نوع فایل: power point

فرمت فایل: ppt and pptx

قابل ویرایش 27 اسلاید

 

همراه با ترجمه درس و پاسخ تمرین ها

 

قسمتی از متن پاورپوینت:

اسلاید نمایشی عربی دهم انسانی 
درس سوم
الدّرسُ الثّالثُ: مطرُ السّمك ﴿الله الّذی يُرسلُ الرّياح فتُثيرُ سحاباً فيبسُطُهُ فی السماء...﴾ الرّوم: 4


خدا همان کسی است که بادها را می‌فرستد و ابری را برمی‌انگيزد و آن را در آسمان می‌گستراند. مطرُ السّمك
باران ماهی
هل تُصدّقُ أن تری في يومٍ من الايّام أسماكاً تتساقطُ من السّماء؟! إنّ نُزول المطر و الثّلج من السّماء شيءٌ طبيعيٌّ؛ ولکن أ يُمکنُ أن نری مطر السّمك؟! هل تظُنُّ أن يکون ذلك المطرُ حقيقةً و ليس فلماً خياليّاً؟! حسناً فانظُر إلی هذه الصُّور حتّی تُصدّق.
آیا باور می‌کنی که در روزی از روزها ماهی‌ها را ببینی که از آسمان فرو می‌ریزد (می‌افتد)؟ همانا نزول باران و برف از آسمان امری (چیزی) طبیعی است؛ ولی آیا ممکن است که باران ماهی را ببینیم؟ّ! آیا گمان می‌کنی که آن باران حقیقت باشد و فیلمی خیالی نیست؟ بسیار خوب پس به این عکس‌ها نگاه کن تا باور کنی. اُنظُر بدقّةٍ؛ أنت تُشاهدُ سُقوط الاسماك من السّماء؛ کأنّ السّماء تُمطرُ أسماکاً.
به دقت نگاه کن؛ تو افتادن ماهی‌ها را از آسمان می‌بینی؟ گویا آسمان ماهی می‌بارد.
يُسمّي النّاسُ هذه الظّاهرة الطّبيعيّة «مطر السّمك». حيّرت هذه الظّاهرةُ النّاس سنواتٍ طويلةً فما وجدوا لها جواباً. يحدُثُ «مطرُ السّمك» سنويّاً في جُمهوريّة الهُندوراس في أمريکا الوُسطی.
مردم این پدیدۀ طبعیی را «باران ماهی» می‌نامند. این پدیده سال‌های طولانی مردم را به حیرت انداخت پس جوابی برای آن نیافتند. باران ماهی سالانه در جمهوری هندوراس در آمریکای میانه پدید می‌آید. تحدُثُ هذه الظّاهرةُ مرّتين في السّنة أحياناً. فيُلاحظُ النّاسُ غيمةً سوداء عظيمةً و رعداً و برقاً و رياحاً قويّةً و مطراً شديداً لمُدّة ساعتين أو أکثر ثُمّ تُصبحُ الارضُ مفروشةً بالاسماك، فيأخُذُها النّاسُ لطبخها و تناوُلها.
این پدیده احیاناً دو بار در سال پدید می‌آید، پس مردم ابرهای سیاه بزرگی و رعد و برقی و بادهایی قوی و بارانی شدید را به مدت دو ساعت یا بیشتر ملاحظه می‌کنند سپس زمین با ماهی‌ها پوشیده می‌شود، پس مردم برای پختن و خوردنشان آنها را می‌گیرند. حاول العُلماءُ معرفة سرّ تلك الظّاهرة العجيبة؛ فأرسلوا فريقاً لزيارة المکان و التّعرُّف علی الاسماك الّتي تتساقطُ علی الارض بعد هذه الامطار الشّدیدة، فوجدوا أنّ أکثر الاسماك المُنتشرة علی الارض من نوعٍ واحدٍ، ولکنّ الغريب في الامر أنّ الاسماك ليست مُتعلّقةً بالمياه المُجاورة بل بمياه المُحيط الاطلسيّ الّذي يبعُدُ مسافة مائتي کيلومترٍ عن محلّ سُقوط الاسماك. ما هو سببُ تشکيل هذه الظّاهرة؟! 
دانشمندان برای شناختن راز آن پدیدۀ عجیب تلاش کردند؛ پس گروهی را برای دیدن مکان و شناسایی ماهی‌هایی که بعد از این باران شدید به زمین افتادند، فرستادند، پس دریافتند که همه ماهی‌ها پراکنده بر زمین به یک حجم (اندازه) و یک نوع هستند، اما نکته عجیب در این امر این است که ماهی‌ها متعلق به آب‌های اطراف نیستند بلکه متعلق به آب‌های اقیانوس اطلس که مسافت دویست کیلومتر از محل افتادن ماهی‌ها فاصله دارد، می‌باشد. علت تشکیل این پدیده چیست؟! 

 

این پاورپوینت آموزشی، جذاب، قابل ویرایش، کاملا منطبق با کتب درسی و با تعداد اسلاید ذکر شده تهیه و تنظیم شده است.

 

با بکارگیری نمودار ها ، تصاویر جالب و جذاب و دسته بندی مطالب سعی شده یادگیری مطالب را برای دانش آموزان عزیز تسهیل بخشیم.

 

با انتخاب این پاورپوینت از تدریس و آموزش لذت خواهید برد.

 

بدیهی است عناوین و مطالب و اسلایدها توسط دبیران مجرب و دلسوز در جهت گسترش علم و دانش روزافزون همه دانش آموزان علم با ظرافت خاص جمع آوری شده است.

 

مناسب برای معلمان، دانش آموزان و اولیای گرامی برای یادگیری بهتر دانش آموزان عزیز

 

اگرمشکلی در خرید داشتید می توانید از مرورگر ( فایرفاکس، اکسپلورر یا کروم ) استفاده کنید و یا بانک عامل خود را تغییر دهید.

 

ضمنا در صورت نبود کافیست، پاورپوینت مد نظرتان در هر مقطع و پایه تحصیلی، از طرق تلگرام با ما در میان بگذارید تا در کمترین زمان ممکن پاورپوینت شما آماده و تحویل داده شود.

 

محصولات مرتبط

پکیج پاورپوینت های درس عربی پایه دهم انسانی: (درس اول الی درس هشتم)

پاورپوینت درس 1 عربی پایه دهم انسانی اَلدَّرْسُ الْأَوَّلُ: ذاكَ هوَ اللّٰهُ

پاورپوینت درس 2 عربی پایه دهم انسانی اَلدَّرْسُ الثّاني: إنَّكُم مَسؤولونَ

پاورپوینت درس 3 عربی پایه دهم انسانی اَلدَّرْسُ الثّالِثُ: مَطَرُ السَّمَكِ

پاورپوینت درس 4 عربی پایه دهم انسانی اَلدَّرْسُ الرّابِعُ: اَلتَّعايُشُ السِّلْميُّ

پاورپوینت درس 5 عربی پایه دهم انسانی اَلدَّرْسُ الْخامِسُ: هذا خَلقُ اللّٰهِ

پاورپوینت درس 6 عربی پایه دهم انسانی اَلدَّرْسُ السّادِسُ: اَلْمَعالِمُ الْخَلّبَةُ

پاورپوینت درس 7 عربی پایه دهم انسانی اَلدَّرْسُ السّابِعُ: صِناعَةُ النِّفطِ

پاورپوینت درس 8 عربی پایه دهم انسانی اَلدَّرْسُ الثّامِنُ: يا مَنْ فِی الْبِحارِ عَجائِبُهُ

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *