پاورپوینت درس 2 علوم تجربی پایه دوم ابتدایی: هوای سالم، ‌آب سالم

پاورپوینت درس 2 علوم تجربی پایه دوم ابتدایی: هوای سالم، ‌آب سالم

 

 

 

 

 

نوع فایل: power point

فرمت فایل: ppt and pptx

قابل ویرایش 17 اسلاید

 

قسمتی از متن پاورپوینت:

 فصل دوم هوای سالم ، آب سالم درس در یک نگاه دانش آموزان عزیز در هنگام مشاهده ی پدیده های طبیعی باید از حواس خود استفاده کنید. مشاهدات خود را دقیق و در قالب جملات عینی یادداشت نمایید ، در زمان ارائه ی گزارش یا بحث و گفت و گو از نوشته های خود استفاده کنید . کدام تصویر هوای سالم را نشان می دهد؟ گفت وگو کنید با دقّت به تصویر هوای آلوده نگاه کنید. چرا هوا آلوده شده است؟ چگونه می توانیم هوایی سالم داشته باشیم؟ علم و زندگی هوای آلوده چه اثراتی بر زندگی جانوران و گیاهان دارد؟ استان تهران – شهر تهران استان گیلان – شهر رشت فعالیت در یک بطری شفّاف با اسفند یا عود دود ایجاد کنید. آن را وارونه نگه داشته و در آن را ببندید؛ چه می بینید؟ اگر در بطری را باز کنیم، چه می شود؟ با یک آبپاش روی دود درون بطری آب بپاشید، چه اتفاقی می افتد؟ آب چه رنگی می شود؟ به فرزندانمان راه های بهداشتی حفاظت از خود، در هوای آلوده را آموزش دهیم. آب رودخانه برخی از کارهای انسان آب رودخانه را آلوده می کند. آب رودخانه برای کشاورزی ، ماهیگیری ، گردش و رفت و آمد مورد استفاده قرار می گیرد. راه های آلوده شدن آب رودخانه ها وارد شدن مواد شیمیایی و فاضلاب شهری و زمین های کشاورزی ریختن زباله ایستگاه فکر اگر شما به جای ماهی ها و پرنده های رودخانه بودید، از انسان ها چه انتظاری داشتید؟ هشدار آب رودخانه بهداشتی و قابل آشامیدن نیست. آن ها برای بیان دقیق مشاهدات خود از یادداشت های خود استفاده می کنند. شما نیز این کار را انجام دهید. آب سالم همه ی جانداران برای زندگی به آب سالم نیاز دارند. انسان از آب چه استفاده هایی می کند؟ جانوران و گیاهان از آب چه استفاده هایی می کنند؟ گفت و گو کنید اگر آب رودخانه ای خشک شود، برای جاندارانی که در آن رودخانه و اطراف آن زندگی می کنند، چه اتفاقی می افتد؟ و هر چیز زنده ای را از آب پدید آوردیم. سوره ی انبیا، آیه ی 30 آب سالم : آبی است که همه موجودات برای رشد و زنده ناتدن به آن نیاز دارند انسان ها و جانوران و گیاهان از آب استفاده های فراوانی می کنند که عبارت اند از : استفاده انسان 1) آشامیدن 2) حمل و نقل 3) منبع غذایی 4) شست و شو 5) گردش و تفریح راه های آلوده شدن آب: فاضلاب زباله راه های حفظ آب: تصفیه ی آب نریختن زباله در آب مصرف درست آب مراحل تصفیه ی آب: آب گیری پشت سد آشغال گیری فیلتر کردن ضد عفونی کردن ذخیره سازی به تصویرهای زیر نگاه کنید. علم و زندگی از معلم خود بپرسید در تصفیه خانه، چگونه آب رودخانه را به آب قابل آشامیدن تبدیل می کنند؟ گفت و گو کنید کدام تصویر مصرف درست آب را نشان می دهد؟ در گروه خود درباره ی راه های درست مصرف آب گفت و گو کنید. سپس این کارها را در خانه و مدرسه انجام دهید. درباره ی تصمیم فرزند خود برای مصرف درست آب گفت و گو و در اجرای آن به او کمک کنید. راه های حفظ آب مصرف درست (آب دادن گل ها به وسیله آب پاش، مسواک زدن با یک لیوان آب و ...) وارد نکردن فاضلاب و نریختن زباله در آب تصفیه آب مراحل تصفیه آب جمع کردن آب رودخانه ها در پشت سد آشغال گیری رو کردن از صافی و گرفتن گل و لای آب ضد عفونی کردن ذخیره سازی و فرستادن آب آشامیدنی در لوله هلی شهری به تصویرهای زیر با دقّت نگاه کنید. بچه ها را به داشتن محیط سالم برای زندگی سالم ترغیب کنید . ما چگونه می توانیم به حفظ محیط زندگی جانداران کمک کنیم؟ گزارش کنید پیشنهادهای خود را برای داشتن محیط سالم بنویسید و به کلاس گزارش دهید. برای این کار از افراد خانواده کمک بگیرید.

 

این پاورپوینت آموزشی، جذاب، قابل ویرایش، کاملا منطبق با کتب درسی و با تعداد اسلاید ذکر شده تهیه و تنظیم شده است.

 

با بکارگیری نمودار ها ، تصاویر جالب و جذاب و دسته بندی مطالب سعی شده یادگیری مطالب را برای دانش آموزان عزیز تسهیل بخشیم.

 

با انتخاب این پاورپوینت از تدریس و آموزش لذت خواهید برد.

 

بدیهی است عناوین و مطالب و اسلایدها توسط دبیران مجرب و دلسوز در جهت گسترش علم و دانش روزافزون همه دانش آموزان علم با ظرافت خاص جمع آوری شده است.

 

مناسب برای معلمان، دانش آموزان و اولیای گرامی برای یادگیری بهتر دانش آموزان عزیز

 

اگرمشکلی در خرید داشتید می توانید از مرورگر ( فایرفاکس، اکسپلورر یا کروم ) استفاده کنید و یا بانک عامل خود را تغییر دهید.

 

ضمنا در صورت نبود کافیست، پاورپوینت مد نظرتان در هر مقطع و پایه تحصیلی، از طرق تلگرام با ما در میان بگذارید تا در کمترین زمان ممکن پاورپوینت شما آماده و تحویل داده شود.

 

محصولات مرتبط:

پکیج پاورپوینت های درس علوم تجربی پایه دوم ابتدایی: (فصل اول الی فصل چهاردهم)

پاورپوینت درس 1 علوم تجربی پایه دوم ابتدایی: زنگ علوم (گردش در باغ)

پاورپوینت درس 2 علوم تجربی پایه دوم ابتدایی: هوای سالم، ‌آب سالم

پاورپوینت درس 3 علوم تجربی پایه دوم ابتدایی: زندگی ما و گردش زمین 1

پاورپوینت درس 4 علوم تجربی پایه دوم ابتدایی: زندگی ما و گردش زمین 2

پاورپوینت درس 5 علوم تجربی پایه دوم ابتدایی: پیام رمز را پیدا کن 1

پاورپوینت درس 6 علوم تجربی پایه دوم ابتدایی: پیام رمز را پیدا کن 2

پاورپوینت درس 7 علوم تجربی پایه دوم ابتدایی: اگر تمام شود

پاورپوینت درس 8 علوم تجربی پایه دوم ابتدایی: بسازیم و لذت ببریم

پاورپوینت درس 9 علوم تجربی پایه دوم ابتدایی: سرگذشت دانه

پاورپوینت درس 10 علوم تجربی پایه دوم ابتدایی: درون آشیانه ها

پاورپوینت درس 11 علوم تجربی پایه دوم ابتدایی: من رشد می کنم

پاورپوینت درس 12 علوم تجربی پایه دوم ابتدایی: برای جشن آماده شویم

پاورپوینت درس 13 علوم تجربی پایه دوم ابتدایی: بعد از جشن

پاورپوینت درس 14 علوم تجربی پایه دوم ابتدایی: از گذشته تا آینده

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *