پاورپوینت درس 12 دین و زندگی پایه یازدهم پیوند مقدس

پاورپوینت درس 12 دین و زندگی پایه یازدهم پیوند مقدس

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوع فایل: power point

فرمت فایل: ppt and pptx

قابل ویرایش 48 اسلاید

 

قسمتی از متن پاورپوینت:

به نام خدا درس دوازدهم دین و زندگی یازدهم پیوند مقدس 

خانواده مقدس ترین نهاد و بنای اجتماعی نزد خداست. این نهاد با ازدواج زن و مرد به وجود می آید و با آمدن فرزندان کامل میشود. با تولد فرزندان زن و مرد پدر و مادر بودن را تجربه می کنندو فرزندان را در دامان خود میپرورانند .

دین و زندگی یازدهم درس دوازدهم پیوند مقدس خانواده کلمات «انس »،« انسان »و«بنی آدم» و« ناس» مختص به جنس خاصی نیست و هر آیه ای که با این کلمات همراه باشدبه زن و مرد هر دو مربوط میشود؛ زیرا حقیقت انسان را روح او تشکیل میدهد و روح انسان نه مذکر است ونه مونث.
زنان و مردان به عنوا ن افراد نوع بشر، استعداد ها و ویژگی های فطری یکسان و هدف مشترک دارند که با بهره گرفتن از آن، میتوانند به هدف مشترک، یعنی قرب الهی و بهشت جاویدان برسند. دین و زندگی یازدهم درس دوازدهم پیوند مقدس شخصیت انسانی زن و مرد خداوند زن و مرد را به گونه ای آفریده است که زن و مرد زوج یکدیگر باشند یعنی یکدیگر را کامل کنند.
زن و مرد اگر چه در ویژگی های انسانی با یکدیگر مشترک هستند و هر دو دارای هدف مشترک هستند ولی از لحاظ زن و مرد بودن با یکدیگر متفاوت هستند.
این تفاوت به صورتی است که هر دو را به همدیگر نیازمند کرده است, بدون اینکه یکی بر دیگری برتری داشته باشد زیرا برتری هر کس نزدخداوند به تقواست و هر انسانی میتواند آن را در وجود خود پرورش دهد . دین و زندگی یازدهم درس دوازدهم پیوند مقدس نقش های مکمل تفاوت میان زن و مردبه جهت وظایف مختلفی است که خالق حکیم بر عهدۀ هر یک از زن و مرد نهاده است تا هر کدام از آنها بتوانند در زندگی مشترک و خانوادگی نقش خاصی بر عهده بگیرند و یک خانواده متعادل را پدید آورند.
برای مثال قدرت عاطفی بالای زنان برای آن است که با محبت مادری فرزندان را رشد دهند و قدرت جسمی مردان برای این است که با کارکردن نان آور خانواده باشند. دین و زندگی یازدهم درس دوازدهم پیوند مقدس نقش های مکمل آمادگی برای ازدواج دین و زندگی یازدهم انسان با رسیدن به سن بلوغ و دورۀ جوانی وارد مرحله مسئولیت پذیری میشود و باید برای سعادت خود و خانواده ای که در آینده تشکیل خواهد داد برنامه ریزی کند که این برنامه ریزی ها عبارت اند از :

تقویت عفاف و پاکدامنی در خود از آغاز بلوغ 
مشخص کردن هدف های خود از تشکیل خانواده 
شناخت معیار ها و شاخص های همسر مناسب
شناخت ویژگی های روحی زن ومرد

 

این پاورپوینت آموزشی، جذاب، قابل ویرایش، کاملا منطبق با کتب درسی و با تعداد اسلاید ذکر شده تهیه و تنظیم شده است.

 

با بکارگیری نمودار ها ، تصاویر جالب و جذاب و دسته بندی مطالب سعی شده یادگیری مطالب را برای دانش آموزان عزیز تسهیل بخشیم.

 

با انتخاب این پاورپوینت از تدریس و آموزش لذت خواهید برد.

 

بدیهی است عناوین و مطالب و اسلایدها توسط دبیران مجرب و دلسوز در جهت گسترش علم و دانش روزافزون همه دانش آموزان علم با ظرافت خاص جمع آوری شده است.

 

مناسب برای معلمان، دانش آموزان و اولیای گرامی برای یادگیری بهتر دانش آموزان عزیز

 

اگرمشکلی در خرید داشتید می توانید از مرورگر ( فایرفاکس، اکسپلورر یا کروم ) استفاده کنید و یا بانک عامل خود را تغییر دهید.

 

ضمنا در صورت نبود کافیست، پاورپوینت مد نظرتان در هر مقطع و پایه تحصیلی، از طرق تلگرام با ما در میان بگذارید تا در کمترین زمان ممکن پاورپوینت شما آماده و تحویل داده شود.

 

محصولات مرتبط

پکیج پاورپوینت های درس دین و زندگی پایه یازدهم: (درس اول الی درس دوازدهم)

پاورپوینت درس اول پایه یازدهم: هدایت الهی

پاورپوینت درس دوم پایه یازدهم: تداوم هدایت

پاورپوینت درس سوم پایه یازدهم: معجزه جاویدان

پاورپوینت درس چهارم پایه یازدهم: مسئولیت های پیامبر

پاورپوینت درس پنجم پایه یازدهم: امامت، تداوم رسالت

پاورپوینت درس ششم پایه یازدهم: پیشوایان اسوه

پاورپوینت درس هفتم پایه یازدهم: وضعیت فرهنگی، اجتماعی و سیاسی مسلمانان، پس از رسول خدا

پاورپوینت درس هشتم پایه یازدهم: احیای ارزش های راستین

پاورپوینت درس نهم پایه یازدهم: عصر غیبت

پاورپوینت درس دهم پایه یازدهم: مرجعیت و ولایت فقیه

پاورپوینت درس یازدهم پایه یازدهم: عزت نفس

پاورپوینت درس دوازدهم پایه یازدهم: پیوند مقدس

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *