پاورپوینت درس 10 دین و زندگی پایه یازدهم مرجعیت و ولایت فقیه

پاورپوینت درس 10 دین و زندگی پایه یازدهم مرجعیت و ولایت فقیه

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوع فایل: power point

فرمت فایل: ppt and pptx

قابل ویرایش 46 اسلاید

 

قسمتی از متن پاورپوینت:

به نام خدا درس دهم دین و زندگی یازدهم مرجعیت و ولایت فقیه قرائت و ترجمه دین و زندگی یازدهم درس دهم مرجعیت و ولایت فقیه دین و زندگی یازدهم درس دهم مرجعیت و ولایت فقیه قرائت و ترجمه دین و زندگی یازدهم درس دهم مرجعیت و ولایت فقیه قرائت و ترجمه دین و زندگی یازدهم درس دهم مرجعیت و ولایت فقیه قرائت و ترجمه دین و زندگی یازدهم درس دهم مرجعیت و ولایت فقیه قرائت و ترجمه دین و زندگی یازدهم درس دهم مرجعیت و ولایت فقیه قرائت و ترجمه دین و زندگی یازدهم درس دهم مرجعیت و ولایت فقیه قرائت و ترجمه مرجعیت و ولایت فقیه دین و زندگی یازدهم مسئولیت های رسول خدا (ص) پس از ایشان به ائمه اطهار (ع) منتقل شدو آنان به عنوان حجت های خدا در روی زمین ، این مسئولیت را بر عهده گرفتند و در همین راستا ، به ارشاد و هدایت مردم برخاستند و برای برپایی حکومت الهی و اقامۀ قسط و عدل ، جهاد کردند . درس دهم مرجعیت و ولایت فقیه ضرورت تداوم مسئولیت امام در عصر غیبت دین و زندگی یازدهم 
دین اسلام همیشگی و برای همه دوران هاست . 

به همین دلیل ضروری است که مرجعیت دینی و ولایت رهبری در عصر غیبت هم ادامه یابد .
درس دهم مرجهیت و ولایت فقیه دین و زندگی یازدهم مرجعیت دینی در عصر غیبت اگر متخصصی نباشد که احکام دین را بداند و برای مردم بیان کند و پاسخگوی مسائل جدید با احکام دین باشد، مردم با وظایف خود آشنا نمی شوند . درس دهم مرجعیت و ولایت فقیه ضرورت تداوم مسئولیت امام در عصر غیبت دین و زندگی یازدهم (2 ولایت ظاهری در صورتی که ولایت ظاهری ادامه نیابد و حکومت اسلامی تشکیل نشود ، نمی توان احکام اجتماعی اسلام را در جامعه به اجرا در آورد . درس دهم مرجعیت و ولایت فقیه ضرورت تداوم مسئولیت امام در عصر غیبت راهکار پیامبر و امامان برای عصر غیبت دین و زندگی یازدهم ائمه (ع) دانشمندانی را تربیت می کردند که در حدّ توان به معارف و احکام دین دست یابند و این دانشمندان به نقاط مختلف شهر خود و شهر های دیگر می رفتند و احکام اسلام را به مردم می آموختند . درس اول هدایت الهی دین و زندگی یازدهم 
تفقّه : تفقّه به معنای تلاش برای کسب معرفت عمیق است .
فقیه: ا فرادی که به معرفت عمیق در دین می رسند و می توانند قوانین و احکام اسلام را از قرآن و روایات به دست آورند.

روش تربیت دانشمندان توسط بیامبران نیز برگرفته ازقرآن کریم است.
درس دهم مرجعیت و ولایت فقیه راهکار پیامبر و امامان برای عصر غیبت دین و زندگی یازدهم مسلمانان وظیفه دارند در زمان غیبت در زمینه مسائل دینی و احکام به این فقیهان مراجعه کنند. درس دهم مرجعیت و ولایت فقیه راهکار پیامبر و امامان برای عصر غیبت دین و زندگی یازدهم پیامبر اکرم (ص) در این زمینه می فرمایند : « حال کسی که از امام خود دور افتاده و به او دسترسی ندارد ، سخت تر از حال یتیمی است که پدر خود را از دست داده است ؛ زیرا چنین شخصی ، در مسائل زندگی، حکم و نظر امام را نمی داند . البته اگر یکی از پیروان ما که به علوم و دانش آشناست، وجود داشته باشد ، دیگران را که به احکام ما آشنا نیستند ، راهنمایی کند و دستورات دین را به آنها آموزش دهد . در این صورت او در بهشت با ما خواهد بود .


این پاورپوینت آموزشی، جذاب، قابل ویرایش، کاملا منطبق با کتب درسی و با تعداد اسلاید ذکر شده تهیه و تنظیم شده است.

 

با بکارگیری نمودار ها ، تصاویر جالب و جذاب و دسته بندی مطالب سعی شده یادگیری مطالب را برای دانش آموزان عزیز تسهیل بخشیم.

 

با انتخاب این پاورپوینت از تدریس و آموزش لذت خواهید برد.

 

بدیهی است عناوین و مطالب و اسلایدها توسط دبیران مجرب و دلسوز در جهت گسترش علم و دانش روزافزون همه دانش آموزان علم با ظرافت خاص جمع آوری شده است.

 

مناسب برای معلمان، دانش آموزان و اولیای گرامی برای یادگیری بهتر دانش آموزان عزیز

 

اگرمشکلی در خرید داشتید می توانید از مرورگر ( فایرفاکس، اکسپلورر یا کروم ) استفاده کنید و یا بانک عامل خود را تغییر دهید.

 

ضمنا در صورت نبود کافیست، پاورپوینت مد نظرتان در هر مقطع و پایه تحصیلی، از طرق تلگرام با ما در میان بگذارید تا در کمترین زمان ممکن پاورپوینت شما آماده و تحویل داده شود.

 

محصولات مرتبط

پکیج پاورپوینت های درس دین و زندگی پایه یازدهم: (درس اول الی درس دوازدهم)

پاورپوینت درس اول پایه یازدهم: هدایت الهی

پاورپوینت درس دوم پایه یازدهم: تداوم هدایت

پاورپوینت درس سوم پایه یازدهم: معجزه جاویدان

پاورپوینت درس چهارم پایه یازدهم: مسئولیت های پیامبر

پاورپوینت درس پنجم پایه یازدهم: امامت، تداوم رسالت

پاورپوینت درس ششم پایه یازدهم: پیشوایان اسوه

پاورپوینت درس هفتم پایه یازدهم: وضعیت فرهنگی، اجتماعی و سیاسی مسلمانان، پس از رسول خدا

پاورپوینت درس هشتم پایه یازدهم: احیای ارزش های راستین

پاورپوینت درس نهم پایه یازدهم: عصر غیبت

پاورپوینت درس دهم پایه یازدهم: مرجعیت و ولایت فقیه

پاورپوینت درس یازدهم پایه یازدهم: عزت نفس

پاورپوینت درس دوازدهم پایه یازدهم: پیوند مقدس

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *