پاورپوینت درس 1 نگارش پایه دهم: پرورش موضوع

پاورپوینت درس 1 نگارش پایه دهم: پرورش موضوع

 

 

 

 

 

نوع فایل: power point

فرمت فایل: ppt and pptx

قابل ویرایش 28 اسلاید

 

قسمتی از متن پاورپوینت:

درس اول پرورش موضوع ستایش الهی، نام تو ما را جواز، مهر تو ما را جهاز، شناخت تو ما را امان، لطف تو ما را عیان. الهی، ضعیفان را پناهی. قاصدان را بر سر راهی. مؤمنان را گواهی. چه عزیز است آن کس که تو خواهی... الهی، در جلال رحمانی، در کمال سبحانی، نه محتاج زمانی و نه آرزومند مكانی، نه کس به تو ماند و نه به کسی مانی. پیداست که در میان جانی، بلكه جان زنده به چیزی است که تو آنی. درس 8 : نوشته های داستان گونه 4 الهی، چون در تو نگرم، از جمله تاج دارانم و چون در خود نگرم، از جمله خاکسارانم؛ خاک بر باد کردم و بر تن خود بیداد کردم و شیطان را شاد. الهی، اگر گویم، ستایش و ثنای تو گویم و اگر جویم، رضای تو جویم. الهی، اگر طاعت بسی ندارم، اندر دو جهان جز تو کسی ندارم. الهی، ظاهری داریم بس شوریده و باطنی داریم به خواب غفلت آلوده و دیده ای پر آب؛ گاهی در آتش می سوزیم و گاهی در آب دیده غرق. خواجه عبدالله انصاری درس 8 : نوشته های داستان گونه 5 یكي از نخستین پرسش هایي که هنگام نوشتن، باید به آن پاسخ داد، این است: «درباره چه موضوعي بنویسیم؟». وقتي کسی موضوعي براي نوشتن پیدا نمی کند، به طنز مي گوید: «نویسندگان، قبلاً همه چیز را نوشته اند، دیگر موضوعي براي نوشتن نمانده است». یا به قول فردوسی: سخن هر چه گویم همه گفته اند برَِ باغ دانش، همه رُ فته اند درس 1 : پرورش موضوع 6 اما اگر به اطرافمان نگاه کنیم، موضوع هاي فراواني براي نوشتن می بینیم و بي آنكه به اهمیت آنها توجه کنیم، مي توانیم فهرستی از آنها را تهیه کنیم؛ مثل قلم، دیوار، سقف، گلدان، شهر، درخت، ابر، کاغذ، باران. هر کدام از این موضوع ها اگر چه ساده به نظر مي آیند؛ اما می توان آنها را گسترش داد و به موضوع های متنوع و جذاب تبدیل کرد. یكي از روش های تبدیل موضوع معمولي به نوشته جذاب، پرسش سازی است. در این روش، ذهن را کاملاً آزاد می گذاریم و درباره «موضوع» مورد نظر پرسش هایی متنوع می سازیم. مثلاً اگر موضوع نوشته ما «دیوار» ا ست، در نگاه ِاول، به نظر می آید نمی توانیم دربار ه آن، مطلب زیادی بنویسیم؛ اما همین که ذهن خود را آزاد می گذاریم و پرسش هایی درباره آن طرح می کنیم، کم کم گره های ذهنی ما گشوده می شود و عرصه نوشتن ، گسترش می یابد. گاهی پس از طرح چند پرسش درباره موضوع، احساس مي کنیم دیگر پرسشي نداریم؛ مثلاً درباره موضوع «دیوار»، نخست پرسش های زیر، به ذهن میرسد: جنس دیوار از چیست؟ اندازه و ارتفاع دیوار چقدر است؟ دیوار چه رنگی است؟ چرا خانه دیوار دارد؟ دیوارهای مشهور دنیا کدام اند؟ اگر در طرح پرسش های بیشتر به بن بست رسیدیم، باید سعی کنیم با شگرد هایی خود را از این بند، رها سازیم و راهي برای گسترش موضوع بیابیم. راه هایی از این قبیل، به شكوفایي ذهن، گسترش پرسش ها و گشودن گره ذهني کمک می کنند: الف) بارش فكری در این روش، اولین گام ایجاد فرصت براي فكرکردن و معناسازي است و فكر، کاملاً آزاد و رهاست. گام دوم، کشف روابط میان اشیا و پدیده هاست. بدین سان، خلق و آفرینش آسان مي شود و پرسش ها در ذهن و زبان، جاري مي گردد.

 

این پاورپوینت آموزشی، جذاب، قابل ویرایش، کاملا منطبق با کتب درسی و با تعداد اسلاید ذکر شده تهیه و تنظیم شده است.

 

با بکارگیری نمودار ها ، تصاویر جالب و جذاب و دسته بندی مطالب سعی شده یادگیری مطالب را برای دانش آموزان عزیز تسهیل بخشیم.

 

با انتخاب این پاورپوینت از تدریس و آموزش لذت خواهید برد.

 

بدیهی است عناوین و مطالب و اسلایدها توسط دبیران مجرب و دلسوز در جهت گسترش علم و دانش روزافزون همه دانش آموزان علم با ظرافت خاص جمع آوری شده است.

 

مناسب برای معلمان، دانش آموزان و اولیای گرامی برای یادگیری بهتر دانش آموزان عزیز

 

اگرمشکلی در خرید داشتید می توانید از مرورگر ( فایرفاکس، اکسپلورر یا کروم ) استفاده کنید و یا بانک عامل خود را تغییر دهید.

 

ضمنا در صورت نبود کافیست، پاورپوینت مد نظرتان در هر مقطع و پایه تحصیلی، از طرق تلگرام با ما در میان بگذارید تا در کمترین زمان ممکن پاورپوینت شما آماده و تحویل داده شود.

 

محصولات مرتبط

پکیج پاورپوینت های درس نگارش پایه دهم:: (درس 1 الی درس 8 )

پاورپوینت درس 1 نگارش پایه دهم: پرورش موضوع

پاورپوینت درس 2 نگارش پایه دهم: عینک نوشتن

پاورپوینت درس 3 نگارش پایه دهم: نوشته های عینی

پاورپوینت درس 4 نگارش پایه دهم: نوشته های گزارش گونه

پاورپوینت درس 5 نگارش پایه دهم: نوشته های ذهنی (1) جانشین سازی

پاورپوینت درس 6 نگارش پایه دهم: نوشته های ذهنی (2) سنجش و مقایسه

پاورپوینت درس 7 نگارش پایه دهم: نوشته های ذهنی (3) ناسازی معنايی یا تضاد مفاهیم

پاورپوینت درس 8 نگارش پایه دهم: نوشته های داستان گونه

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *