پاورپوینت درس یازدهم دین و زندگی پایه یازدهم (درس یازدهم جهاد در راستای ولایت ظاهری)

پاورپوینت درس یازدهم دین و زندگی پایه یازدهم (درس یازدهم جهاد در راستای ولایت ظاهری)

پاورپوینت درس یازدهم دین و زندگی پایه یازدهم (درس یازدهم جهاد در راستای ولایت ظاهری)

این پاورپوینت آموزشی و جذاب در 18 اسلاید تهیه و تنظیم شده است. 

 با بکارگیری تصاویر جالب و جذاب و دسته بندی مطالب سعی کرده ایم یادگیری مطالب را برای دانش آموزان عزیز تسهیل بخشیم. با انتخاب این پاورپوینت از تدریس و آموزش لذت خواهید برد. بدیهی است عناوین و مطالب و اسلایدها توسط دبیران مجرب و دلسوز در جهت گسترش علم و دانش روزافزون همه دانشجویان  با ظرافت خاص جمع آوری شده است

 

با پوشش کاملی از مطالب کتاب، منطبق با کتاب درسی جدید

 

 قسمتی از متن:

درس یازدهم: جهاد در راستای ولایت ظاهری

 

یکی دیگراز مسئولیت های پیامبر اکرم (ص)  که پس ازآن حضرت ، بر عهده ی امامان قرار گرفت، ولایت ظاهری و تشکیل حکومت بود.آنان می بایست پس از رسول خدا (ص) رهبری جامعه را برعهده می گرفتند و قوانین اسلام را اجرا می کردند.اما تحقق این مسئله با موانعی مواجه شد و جامعه در آن مسیری که پیامبر(ص) ترسیم کرده بود، پیش نرفت.
دراین درس با اقدامات امامان معصوم(ع)در چنین شرایطی آشنا می شویم.

همان طورکه در درس های پیش خواندیم، پیامبر(ص) به دستورخداوند، امیرالمؤمنین(ع) و یازده تن از فرزندان و ذرّیه ی آن بزرگ وار را به عنوان جانشین خود معرفی کرده بود و رهبری و اداره ی جامعه را به آنان سپرده بود،هر امامی،مسئولیت داشت که از دو جهت با حاکمان زمان خود مبارزه کند:
اوّل، ازآن جهت که گروه دیگری حکومت را غصب کرده بودند.ازاین رو،هر امامی مسئولیت داشت باحاکم زمان خود مبارزه کند و در صورت فراهم آمدن زمینه، حاکم غاصب رابرکنار کند و خود،حکومت مسلمانان رابرعهده بگیردوقوانین اسلام رابه اجرادرآورد و عدالت را برقرار سازد.
دوم، از آن جهت که این حاکمان غاصب، قوانین اسلام را زیر پا می گذاشتند و به مردم ستم می کردند،امامان نیز وظیفه داشتند که براساس اصل امر به معروف ونهی ازمنکر با آنان مقابله کنند و مانع زیر پا گذاشتن قوانین اسلام شوند و از حقوق مردم دفاع نمایند.

 

 

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *