پاورپوینت درس چهارم منطق پایه دهم انسانی(انواع و شرایط تعریف)

پاورپوینت درس چهارم منطق پایه دهم انسانی(انواع و شرایط تعریف)

دانلود پاورپوینت درس چهارم منطق پایه دهم انسانی(انواع و شرایط تعریف)

درس 4 : انواع و شرایط تعریف

تعداد اسلاید : 19 اسلاید 

 

 

ویژگی های این پاورپوینت:

قابل ویرایش بودن پاورپوینت

برای استفاده در کلاس هوشمند با قالبی زیبا و در اسلایدرهای جذاب طراحی و تهیه شده است

این پاورپوینت آموزشی تمامی مباحث درس را پوشش داده است و صرفا برای سهولت آموزش و انتقال بهتر مفاهیم به دانش آموزان تهیه شده است

در این پاورپوینت ما مطالب را به صورت بسیار زیبا برای شما آموزش داده ایم.

 اگر قصد ارائه در کلاس یا تدریس دارید بسیار مناسب می باشد.

 

قسمتی از اسلاید:

 

طاس:
1- طشت بزرگ؛ 2- نوعی کاسهٔ مسی؛ 3- پیاله، ساغر؛ 4- مکعب کوچکی که در شش طرف آن نقطه‌هایی از یک تا شش دارد؛ 5- سر بی مو.
به این نوع تعریف «تعریف لغوی» می‌گویند.
اگر دوست شما پس از خواندن معنای لغوی «طاس» باز هم از شما بخواهد که «طاس» را بهتر به وی معرفی کنید، چگونه می‌توانید به او کمک کنید؟
2- راه دیگر این است که طاسی را پیدا کنیم و یا عکس آن را مانند تصویر روبه رو به وی نشان دهیم و بگوییم به این شیء طاس می‌گویند. به این نوع تعریف، «تعریف به مثال» می‌گویند.
راه دیگر آن است که نخست وجه مشابهت طاس با سایر اشیا را بیان کنیم و بگوییم:
«نوعی ظرف مسی قدیمی است». بدین ترتیب ذهن شنونده به سمت انواع ظروف مسی قدیمی می‌رود. سپس وجه تفاوت آن را بیان کنیم و بگوییم «شکل ظاهری آن بخشی از یک نیم کرهٔ کامل را تشکیل می‌دهد». بدین ترتیب ذهن شنونده متوجه تفاوت طاس با طشت و دیگ و کماجدان و ... که همگی ظروف مسی قدیمی هستند، اما شکل ظاهری آنها متفاوت است، می‌شود. همچنین می‌توانیم به عنوان وجه تفاوت طاس با سایر ظروف قدیمی، موارد استفاده و کاربردهای آن را بیان کنیم و بگوییم طاس از ظروف قدیمی است که در حمام‌های قدیم برای آب ریختن بر بدن استفاده می‌شده است. به این نوع تعریف، «تعریف تحلیلی» می‌گویند.
چنان که در فصل اول اشاره شد، به ترکیب کردن مجموعه‌ای از تصورات معلوم که باعث کشف تصوری مجهول می‌شود، تعریف می‌گویند. حال پس از ذکر مثال فوق، به صورت دقی قتر با بعضی از انواع تعریف آشنا می‌شویم.

 

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *