پاورپوینت تبخير كننده ها

پاورپوینت تبخير كننده ها

 

 

 

 

 

 

 

 

نوع فایل:power point

قابل ویرایش:42 اسلاید

 

قسمتی از اسلایدها:

•در تبخیر، محلولی که از مادة حل شدة غیر فرار و حلال تشکیل شده است تغلیظ می شود . حلال در بیشترین تبخیرها آب است . با بخار شدن قسمتی از حلال ، که بر اثر آن محلول غلیظ لیکور به دست می آید ، تبخیر انجام می شود .تبخیر با خشک کردن از این نظر تفاوت دارد که حاصل آن ، به جای مواد جامد ، مایع است –  که گاهی اوقات بسیار ویسکوز می باشد- ؛ تفاوت آن با تقطیر این است که بخار حاصل از تبخیر معمولاً یک جزء تنهاست ، و حتی وقتی بخار به صورت مخلوط است ، در مرحلة تبخیر سعی نمی شود بخار به اجزای تبخیر دهنده اش تفکیک شود ؛ تفاوت تبخیر با تبلور این است که بیشتر به تغلیظ محلول توجه می شود تا به تشکیل و ساختمان بلور ها . در بعضی موارد ، مثلاً ، در تبخیر آب نمک که برای تولید نمک معمولی انجام می شود ، تبخیر و تبلور تفاوت بارزی ندارد. گاهی اوقات ، تبخیر باعث می شود دوغابی از بلورها در لیکور اشباع مادر به وجود آید.
•در تبخیر ، فراورده مورد نظر معمولاً لیکر غلیظ است ، و بخار چگالیده شده و دور ریخته می شود . ولی ، در  یک مورد، خلاف این موضوع صحت دارد . اغلب ، ابی را که حاوی این املاح معدنی است تبخیر کرده و املاح جامد ان را می گیرند و برای تغذیه بویلر ، برای نیازهای فرآیندی خاصی ، و برای مصارف انسان مورد استفاده قرار می دهند . این روش را تقطیر آب می گویند ، اما از نظر فنی همان تبخیر است . فرآیندهای تبخیر در مقیاس وسیع نیز انجام می شوند، و برای تبدیل آب دریا به آب آشامیدنی به کار می روند. در این جا فرآورده های مطلوب آب تقطیر شده است. فقط کسری از کل آب خوراک به آب آشامیدنی تبدیل می شود، و بقیه به دریا بر می گردد.
 

 

فهرست مطالب واسلایدها:                                                                                                          

تبخیر
مشخصه های مایع
عملیات یک مرحله ای و چند مرحله ای
انواع تبخیر کن ها
تبخیر کن های تک پاس و تبخیر کن های گردشی
تبخیر کن های لوله بلند با جریان بالا رو
تبخیر کن ها با فیلم پایین رو
تبخیر کن ها با گردش واداشته
تبخیر کن همزن دار
عملکرد تبخیر کن های لوله ای
ظرفیت تبخیر کن
صعود نقطه جوش و قاعد دورینگ
تأثیر هد مایع و اصطکاک بر افت دما
تغییرات فشار
 ضرایب انتقال گرما
ضرایب کلی
اقتصاد تبخیر کن
موازنه های انتالپی برای تبخیر کن های یک مرحله ای
موازنه انتالپی با گرمای رقت ناچیز
موازنه انتالپی با گرمای رقت قابل توجه ؛
محاسبات تبخیر کن یک مرحله ای 
تبخیر کن چند مرحله ای
روش خوراک رسانی
ظرفیت و اقتصاد تبخیر کن های چند مرحله ای
محاسبات چند مرحله ای
منابع

 

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *