پاورپوینت تاریخچه علم میکروب شناسی

پاورپوینت تاریخچه علم میکروب شناسی

—پاورپوینت تاریخچه علم میکروب شناسی 
 
 
78اسلایدهمراه باتصویر
 
تاریخچه:
 
—سال 1546فراگاستریوس پس از بررسیهایش در مورد بیماری سیفلیس اعلام کرد بیماری مسری است و عامل سرایت را    Contagium  vivum نامید.
—وان لیون هوک 1654اولین شخصی بود که میکروبها را مشاهده کرد با میکروسکوپی که خود ساخته بود به مطالعه چرک دندان و لثه , آب مو و الیاف ...... پرداخت و اشکال باکتریها را ترسیم نمود.
—لوئی پاستور بر اساس اصول علمی و تجربی به مطالعه پرداخت وی مطالعات زیادی روی تخمیرو رد نظریه پیدایش خودبخودی و طرز تهیه محیط کشت و ... انجام داد.
—روبرت کخ: مطالعات روی عفونتهای حیوانی و انسانی نمود.وی روی بیماریهایی نظیر سل و سیاه زخم,   وبا و عفونتهای دیگر کارکرد.
—
—
—
—ژوزف لیستر جراح بود و اولین بار فنل و گاز اسید کربولیک را جهت ضد عفونی  کردن هوای اتاق عمل استفاده نمود .وی عقیده داشت چرکی شدن زخمها پس از عمل در اثر آلودگی وسائل اتاق عمل و ست جراحی و پوست بیمار ایجاد میشود.
—الی مچینکف عمل گلبولهای سفید را در تولید ایمنی کشف کرد.
—کلبس و لوفلر بطور جداگانه در سال 1883باسیل دیفتری را جدا کردند.
—در سال 1892عامل بیماری موزائیک تنباکو که نوعی ویروس بود پیداشد.
—یرسین و کیتازاتو درسال 1894باسیل طاعون را کشف کردند.
—شیگا در سال 1908 باسیل مولد اسهال خونی را کشف کرد.
—در سال 1905 ارلیخ از موادی نام برد که بدون آسیب به سایر سلولها می توانند میکروبهای عامل عفونت را یافته واز بین می بردند.
—فلمینگ روی پنی سیلین مطالعه کرد و از آن  آنتی بیوتیک بدست اورد.
—

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *