پاورپوینت بخش رفتار مولکول‌ها و توزیع الکترون‌ها، شاره‌های مولکولی و یونی فصل سوم شیمی پایه دوازدهم

پاورپوینت بخش رفتار مولکول‌ها و توزیع الکترون‌ها، شاره‌های مولکولی و یونی فصل سوم شیمی پایه دوازدهم

پاورپوینت بخش رفتار مولکول‌ها و توزیع الکترون‌ها، شاره‌های مولکولی و یونی فصل سوم شیمی پایه دوازدهم 

این پاورپوینت آموزشی , جذاب و قابل ویرایش در 15اسلاید تهیه و تنظیم شده است.  با بکارگیری نمودار ها ، تصاویر جالب و جذاب و دسته بندی مطالب سعی کرده ایم یادگیری مطالب را برای دانش آموزان عزیز تسهیل بخشیم. با انتخاب این پاورپوینت از تدریس و آموزش لذت خواهید برد. بدیهی است عناوین و مطالب و اسلایدها توسط دبیران مجرب و دلسوز در جهت گسترش علم و دانش روزافزون همه دانشجویان علم با ظرافت خاص جمع آوری شده است.

قسمتی از متن:

رفتار مولکول‌ها و توزیع الکترون‌ها

در شیمی 1 آموختید که ساختارلوویس، الکترون‌های ظرفیت اتم‌های سازندۀ یک گونۀ شیمیایی را طوری نمایش می‌دهد که هر اتم بر اساس توزیع جفت الکترون‌های پیوندی و ناپیوندی از قاعدۀ هشت‌تایی پیروی می‌کند به جز اتم هیدروژن که تنها یک جفت الکترون پیوندی یا یک پیوند اشتراکی پیرامون آن نمایش داده می‌شود. توزیع این جفت الکترون‌ها در هر مولکول نقش مهمی در تعیین رفتار آن به ویژه در میدان الکتریکی دارد.

ساده‌ترین مولکول‌ها، دواتمی هستند. مولکول‌هایی مانند H2H2 و Cl2Cl2 که از دو اتم یکسان تشکیل شده‌اند، مولکول دو اتمی جور هسته نامیده می‌شوند. چنین مولکول‌هایی در میدان الکتریکی جهت گیری نمی‌کنند، به دیگر سخن، گشتاور دو قطبی آنها صفر بوده و مولکول‌های ناقطبی هستند. از سوی دیگر مولکول‌های دو اتمی مانند HClHCl، مولکول دواتمی ناجور هسته بوده و قطبی هستند. شکل 6 توزیع الکترون‌ها را بر اساس نقشهٔ پتانسیل الکتروستاتیکی برای این مولکول‌ها نشان می‌دهد.

مناسب برای معلمان , دانش آموزان و اولیای گرامی

با پوشش کاملی از مطالب کتاب، منطبق با کتاب درسی جدید

 

 

اگرمشکلی در خرید داشتین میتونین از مرورگر(فایرفاکس ,اکسپلورر یا کروم)استفاده کنید و یا بانک عامل خود را تغییر دهید

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *