پاورپوینت بخش تولید انرژی سبز با سلول سوختی و برقکافت فصل دوم شیمی پایه دوازدهم

پاورپوینت بخش تولید انرژی سبز با سلول سوختی و برقکافت فصل دوم شیمی پایه دوازدهم

پاورپوینت بخش تولید انرژی سبز با سلول سوختی و برقکافت فصل دوم شیمی پایه دوازدهم 

این پاورپوینت آموزشی , جذاب و قابل ویرایش در 21اسلاید تهیه و تنظیم شده است.  با بکارگیری نمودار ها ، تصاویر جالب و جذاب و دسته بندی مطالب سعی کرده ایم یادگیری مطالب را برای دانش آموزان عزیز تسهیل بخشیم. با انتخاب این پاورپوینت از تدریس و آموزش لذت خواهید برد. بدیهی است عناوین و مطالب و اسلایدها توسط دبیران مجرب و دلسوز در جهت گسترش علم و دانش روزافزون همه دانشجویان علم با ظرافت خاص جمع آوری شده است.

قسمتی از متن:

سلول سوختی، منبعی برای تولید انرژی سبز

سوخت‌های فسیلی همچنان مناسب‌ترین سوخت برای خودروها و نیروگاه‌ها به شمار می‌رود. از این رو استخراج و مصرف بی رویۀ این سوخت‌ها سبب شده تا ذخایر آن به سرعت کاهش یابد. از سوی دیگر گسترش روزافزون آلودگی ناشی از مصرف سوخت‌های فسیلی، جهان را با چالشی نگران کننده روبه رو کرده است. با این توصیف یافتن جایگزینی مناسب برای سوخت‌های فسیلی به ویژه خودروها ضروری است. سلول سوختی نوعی سلول گالوانی است که شیمی‌دان‌ها برای گذر از این تنگنای تأمین انرژی و کاهش آلودگی محیط زیست پیشنهاد می‌دهند. این سلول‌ها افزون بر کارایی بیشتر می‌توانند ردپای کربن‌ دی‌اکسید را کاهش دهند به طوری که دوستدار محیط زیست بوده و منبع انرژی سبز به شمار می‌روند.

در هر یک از روش‌های زیر مراحل تبدیل انرژی شیمیایی موجود در یک سوخت به انرژی الکتریکی نشان داده شده است. با توجه به آن به پرسش‌ها پاسخ دهید.

 

مناسب برای معلمان , دانش آموزان و اولیای گرامی

با پوشش کاملی از مطالب کتاب، منطبق با کتاب درسی جدید

 

 

اگرمشکلی در خرید داشتین میتونین از مرورگر(فایرفاکس ,اکسپلورر یا کروم)استفاده کنید و یا بانک عامل خود را تغییر دهید

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *