پاورپوینت استثنایی فعالیتهای بدنی در محیط های کم فشار و پرفشار و در نیروی جاذبه بسیار کم مثل فضا – 23 اسلاید

پاورپوینت استثنایی فعالیتهای بدنی در محیط های کم فشار و پرفشار و در نیروی جاذبه بسیار کم مثل فضا - 23 اسلاید

پاورپوینت استثنایی فعالیتهای بدنی در محیط های کم فشار و پرفشار و در نیروی جاذبه بسیار کم مثل فضا

پاورپوینت استثنایی فعالیتهای بدنی در محیط های کم فشار و پرفشار و در نیروی جاذبه بسیار کم مثل فضا

پاورپوینت استثنایی فعالیتهای بدنی در محیط های کم فشار و پرفشار و در نیروی جاذبه بسیار کم مثل فضا

پول شما و زندگی شما

http://kavirsell.sellfile.ir/

تهویه ریوی: در هنگام استراحت، افزایش می یابد.(به علت کاهش غلظت هوا می باشد)
سوال: این امر باعث آلکالوز تنفسی می شود، چرا؟
زیرا باعث پر تهویه ای ریوی شده،CO2 خون کاهش یافته، PH بالا دارد، و کلیه برای مقابله با آن یون بیکربنات بیشتری را دفع می کنند.
- انتشار ریوی و انتقالO2: پاورپوینت استثنایی فعالیتهای بدنی در محیط های کم فشار و پرفشار و در نیروی جاذبه بسیار کم مثل فضا
انتشار ریوی در حالت استراحت در سطح دریا نامحدود است. پاورپوینت استثنایی فعالیتهای بدنی در محیط های کم فشار و پرفشار و در نیروی جاذبه بسیار کم مثل فضا
به علت بالا بودن ارتفاع و پایین بودن فشارO2 ، مقدار PO2 در حبابچه ها هم کاهش می یابد بنابراین اشباع پذیریHGl از 98 درصد در سطح دریا به 92 درصد در ارتفاع 2439 متر کاهش می یابد(به علت کاهش شیب فشار آلوئولی مویرگی) و VO2max نیز 15 درصد کاهش نشان می دهد.
PO2 سرخرگی در سطح دریاmm.Hg 94 و در بافتها mm.Hg 20 می باشد بنابراین اختلاف فشار mm.Hg 74 می باشد. ولی در ارتفاع 2439 متری PO2 سرخرگی تا mm.Hg 60 افت می کند ولی فشار بافتها mm.Hg 20 باقی می ماند و اختلاف فشار حدود 40 می شود.
VO2max : با بالا رفتن، کاهش می یابد. تا زمانی که PO2 زیرmm.Hg 120 نرسد، کاهش ناچیزی دارد. این امر در ارتفاعی حدود 1600 متر این اتفاق می افتد(کوه دنور در کلرادو). کاهشVO2max ارتباط دقیقی با کاهش فشار دارد.
در ارتفاعات پایین تر از 1600متر تأثیر کمتری برVO2max دیده می شود ولی بعد از آن به ازای هر 1000متر، 11درصد کاهش را نشان می دهد. افرادی که VO2max آنها حدود 50 است با صعود به اورست این مقدار حدود 5 می شود که تنها برای فعالیتهای حیاتی بدن نیاز است و باید O2 کمکی استفاده کند.
حجم خون: پاورپوینت استثنایی فعالیتهای بدنی در محیط های کم فشار و پرفشار و در نیروی جاذبه بسیار کم مثل فضا
حجم پلاسمای فرد بلافاصله بعد از رسیدن به ارتفاع شروع به کاهش پیشرونده ای میکند و در پایان چند هفته اول به صورت فلات در می آید. بنابراین HGb افزایش یافته و با هر SV قلبی مقدار بیشتری O2 منتقل میشود، در حالی که حجم خون کاهش میابد. همچنین قرار گرفتن در ارتفاع به مدت زیاد از طریق افزایش ترشح اریتروپویتین کلیوی، تعداد RBC را زیاد میکند، و پلاسما نیز به حد طبیعی خود میرسدف که در کل باعث افزایش حجم خون میشود.
پر فشار خونی ریوی:
فشارخون در سرخرگهای ریوی، حین فعالیت بدنی در ارتفاع افزایش میابد، این پدیده هم در افراد سازش یافته و هم سازش نیافته دیده میشود. علت آن نامشخص است ولی ممکن است به علت تنگی عروق ناشی از کمبود O2 و برخی تغییرات ساختاری سرخرگها باشد.

متن بالا تنها سه اسلاید از پاورپوینت استثنایی فعالیتهای بدنی در محیط های کم فشار و پرفشار و در نیروی جاذبه بسیار کم مثل فضا است

برای دانلود کل پاورپوینت استثنایی فعالیتهای بدنی در محیط های کم فشار و پرفشار و در نیروی جاذبه بسیار کم مثل فضا از لینک زیر استفاده کنید:

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *