پاورپوینت ارزشمند آمبولی ریه – 12 اسلاید

پاورپوینت ارزشمند آمبولی ریه - 12 اسلاید

پاورپوینت ارزشمند آمبولی ریه

پاورپوینت ارزشمند آمبولی ریه

پاورپوینت ارزشمند آمبولی ریه

پول شما و زندگی شما

http://shidoon.sellfile.ir/ 

آمبولی ریوی، یک انسداد در برابر جریان خون در شرایین ریوی که ، منجربه هیپوکسی خواهد شد. بیمارانی که در معرض خطر ابتلا به آمبولی ریه هستندافرادی هستند که مدتهای طولانی بی حرکت بوده اند(مانند افرادی که به مدت زمان طولانی در یک وضعیت باقی می مانند یا افرادی که اندام هایشان آتل گیری شده است)

 

 همچنین کسانی که بیماری قلبی (بیماران مبتلا به HF)، جراحی اخیر، شکستگی استخوان های بلند(با بی حرکت سازی در گچ یا آتل)،  تجمع خون در وریدها که در طول حاملگی رخ می دهد، سرطان، ترومبوز وریدهای عمقی (تشکیل لخته در وریدها، بیشتر در ساق پا) و استروژن درمانی (قرص جلوگیری از بارداری) ، و همچنین افرادی که سیگار می کشند افزایش می یابد.

 

oپاتوفیزیولوژی

   آمبولی معمولاً به وسیله ی یک لخته خون ایجاد می شود، اما ممکن است به دنبال حباب هوا،ذره چربی که به دنبال شکستگی اتفاق می افتد، جسم خارجی(مانند قسمتی از کاتتر وریدی) یا مایع آمنیوتیک نیز رخ دهد. 

    آمبولی مانع جریان خون به ریه می شود. در نتیجه، بعضی مناطق ریه درون آلوئول های خود اکسیژن دارند ولی جریان خونی دریافت      نمی کنند. این امر منجربه کاهش تبادل گاز و هیپوکسی خواهد شد، که شدت آن به اندازه ی آمبولی و تعداد آلوئولهای درگیر بستگی دارد.

 

پاورپوینت ارزشمند آمبولی ریه

 

پاورپوینت ارزشمند آمبولی ریه

 

پاورپوینت ارزشمند آمبولی ریه

 

oارزیابی

نشانه ها و علائم بیماری که دچار آمبولی ریوی شده است، بستگی به اندازه و محل انسداد دارد.

اگر لخته یک شریان بزرگ را ببندد، تباد گاز به شدت مختل شده و علائم و نشانه های دیسترس تنفسی مشهود خواهند بود. در هر فردی که شروع ناگهانی یک دیس پنه ی غیر قابل توجیه و درد قفسه سینه ی چاقو مانند دارد (به طور تیپیک به یک ناحیه خاص در قفسه سینه محدود میشود) و همچنین علائم هیپوکسی را بروز می دهد ولی صداهای تنفسی وی طبیعی و حجم تنفس نیز کافی است، به آمبولی ریه شک کنید.

پاورپوینت ارزشمند آمبولی ریه

پاورپوینت ارزشمند آمبولی ریه

پاورپوینت ارزشمند آمبولی ریه

متن بالا تنها سه اسلاید از پاورپوینت ارزشمند آمبولی ریه است

برای دانلود کل پاورپوینت ارزشمند آمبولی ریه از لینک زیر استفاده کنید:

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *