پاورپوینت آموزشی الگوریتم ژنتیک

پاورپوینت آموزشی الگوریتم ژنتیک

بدلیل استقبال دوستان از توضیحات الگوریتم ژنتیک در سایت مکانیک سافت، تصمیم گرفتیم تا پاورپوینتی در خصوص الگوریتم ژنتیک در اختیار دوستان قرار دهیم، فایل ارائه شده مجموعه ی کاملی از آموزش الگوریتم ژنتیک در قالب یک پاورپوینت 40 صفحه ای هست که توسط دکتر محسن رضائی مدیر مجموعه مکانیک سافت آماده گردیده است. 

در سی سال گذشته، نوع جدیدی از الگوریتم های تقریب ظهور یافته اند که اساساً هدف از آنها ترکیب روش های ابتکاری در چارچوبهای کلان تر به منظور کاوش کارا و اثربخش فضای جستجو می باشد. امروزه از این رو شها با عنوان روشهای فرا ابتکاری(متاهیوریستیک) نام برده می شود.
این واژه را اولین بار" گلوور" در سال 1986 به کار برد که از ترکیب دو واژه یونانی "متا" و "هیوریستیک" ساخته شده است. پیشوند "متا" به معنای فراتر یا در سطحی بالاتر است و"هیوریستیک" به معنای یافتن است.
یک روش فرا ابتکاری، در حقیقت، یک روش ابتکاری برای حل یک طبقه بسیار عمومی از مسائل است و ترکیبی کارآمد از توابع هدف یا روش های ابتکاری مبتنی بر توابع هدف می باشد.
 
الگوریتم ژنتیک، الهامی از علم ژنتیک و نظریة تکامل داروین است و بر اساس بقای برترینها یا انتخاب طبیعی استوار است. یک کاربرد متداول الگوریتم ژنتیک، استفاده از آن بعنوان تابع بهینه کننده است.
الگوریتم ژنتیک ابزار سودمندی دربازشناسی الگو، انتخاب ویژگی،درك تصویرو یادگیری ماشینی است .
 در الگوریتم های ژنتیکی، نحوه تکامل ژنتیکی موجودات زنده شبیه سازی میشود. این الگوریتم ها با الهام از روند تکاملی طبیعت مسائل را حل می نمایند . یعنی مانند طبیعت یک جمعیت از موجودات را تشکیل می دهند و با اعمالی بر روی این مجموعه به یک مجموعه بهینه و یا موجود بهینه دست می یابند.
با توجه به خصوصیات خاص خودشان به خوبی از عهده حل مسائلی که نیاز به بهینه سازی دارند بر می آیند. در این ارائه سعی شده است با ترکیب شکل ها و توضیحات متنوع به طور ساده الگوریتم ژنتیک آموزش داده شود.
 
 
 
 

 

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *