پاورپوینت آماده; بررسی مسئوليت هاي اجتماعي مديران

پاورپوینت آماده; بررسی مسئوليت هاي اجتماعي مديران

مطالب اسلایدهای ابتدایی این پاورپوینت به شرح زیر است

 

تعداد اسلاید : 15 اسلاید

بررسی مسئوليت هاي اجتماعي مديران مقدمه هماهنگي كوششهاي ضروري براي يك نظام همكاري نياز به يك نظام سازماني ارتباط ها دارد. چنين نظامي از ارتباط ها وكانون ها يا نقطه هاي به هم پيوستن را در بر دارد و اين نظام تنها زماني به كار مي پردازد كه اين كانون ها از سوي اشخاصي كه مديران خوانده مي شوند در اختيار گرفته شوند.از اين رو مي توان گفت كه وظيفه هاي مديران خدمت كردن به عنوان كانال هاي ارتبا طي تا جايي است كه ارتباط ها بايد از پايگا ههاي مركزي عبور كنند. اما از ان جا كه هدف نظام ارتباطي هم اهنگ كردن همه ي جنبه هاي سازمان است چنين پي برده مي شود كه وظيفه هاي مديران به همه ي كارهاي ضروري براي نشاط و سر زندگي و دوام وپايندگي يك سازمان مربوط مي شود و دست كم تا جايي كه اين كارها بايد از راه هم اهنگي رسمي انجام پذيرند چنين است.
گر چه مهم است بدانيم همه ي كاري از سوي اشخاصي كه پايگاه هاي مديريت را اشغال مي كنند به وظيفه هاي مديريت كه هم اهنگ كردن كوشش ها ي ديگران است پيوستگي ندارد.بخشي از كار چنين اشخاصي گر چه كار سازماني است ولي كار مديريت به شمار نمي ايد. براي نمونه اگر رئيس يك شركت خود به طور شخصي به فروش فراورده هاي شركتش بپردازد يا در نوعي از كار ساخت به كار مشغول شود اين گونه كارها خدمات مديريت به شمار نمي ايند.
احتمال دارد كه همه ي مديران بخش در خور توجهي از كارهاي غير مديريت را انجام دهند. گاهي از وقتها اين كار داراي ارزش بيشتري از كار مديريت انهاست. اين در هم اميختن وظيفه ها يك امر كاستن از دشواري كار است و بيشتر به سبب صرفه جويي است. زيرا نادر بودن تواناييها چنين امري را پديد مي اورد يا شايد دليل هاي ديگري براي ان وجود دارد. گر چه در نتيجه ي در هم اويختن وظيفه هاي مديريت با وظيفه هاي غير مديريت در عمل دشوار است كه تنها با سنجش عنوان هاي شغلي يا وظيفه هاي اسمي بتوان روش هاي مقايسه اي كار مدير را در سازمان هاي جداگانه تعيين كرد.اگر منظور ما از وظيفه هاي مديران كار تخصصي نگه داري نظام هاي كوشش همكاري است ما مي توانيم به خوبي توجه خود را به هدف هاي كلي و عمومي معطوف داشته و در يابيم كه چه كاري بايد در ان زمينه صورت گيرد و پس از ان هر گاه مطلوب باشد مشخص كنيم چه كسي ان كار را در سازمان به خصوص بر عهده دارد.
اين به ويژه درست است زيرا كار مديريت خود اغلب به گونه اي پيچيده سازمان يافته است.در يك سازمان ميان اندازه ممكن است يك صد نفر باشند كه برخي از وقت خود را در كار مديريت صرف مي كنند.در شماري از انها مانند ماشينها يا متصديان ماشين تكثير به هيچ عنوان در شمار مديران قرار ندارند.با اين همه كوششهاي اين اشخاص سازمان مديريت را تشكيل مي دهد. توجه ما بايد نخست به وظيفه هاي اين سازمان به عنوان يك واحد ويژه معطوف گردد. توزيع كار ميان اشخاص يا پايگاههاي شغلي از نظر مقاصد كلي داراي اهميت درجه ي دوم است.
وظيفه هاي مديريت براي نگه داري يك نظام كوشش همكاري به كار مي برند. اين وظيفه ها غير خصوصي هستند.اين وظيفه ها به گونه اي كه اغلب گفته مي شود براي اداره ي گروهي از اشخاص نيست.در كل نمي توانيم اگاهي درستي از كار مديريت به دست اوريم اگر اين مفهوم تنگ تر و ساده اما به سخن دقيق اشتباه الود روان و برقرار باشد.حتي تا اندازه اي درست نخواهد بود اگر گفته شود

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *