پاورپوینت آماده; بررسي نقش و اصول معماری و طراحی اتاق نشيمن و پذيرايي و غذاخوري در طراحي داخلي

پاورپوینت آماده; بررسي نقش و اصول معماری و طراحی اتاق نشيمن و پذيرايي و غذاخوري در طراحي داخلي

مطالب اسلایدهای ابتدایی این پاورپوینت به شرح زیر است

 

تعداد اسلاید : 37 اسلاید

بررسي نقش و اصول معماری و طراحی اتاق نشيمن و پذيرايي و غذاخوري در طراحي داخلي ابعاد فضاهاي خانه و تاثير مبلمان در معماري داخلي هنگام تهيه‌ي طرح بهتر است به فضاهاي داخلي و مبلمان آن توجه كافي شود و محل مناسب آن، ابعاد، فاصله‌ي بين وسايل براي رفت و آمد و ارتباط مناسب آنها با يكديگر پيش‌بيني گردد. اين عمل مي‌تواند كنترل كننده مناسبي براي رسيدن به طرح مطلوب باشد و تنگناها، فضاهاي اضافي و ساير مشكلاتي از اين قبيل كه معمولاً بعد از پايان ساختمان مشاهده مي‌شود، قبل از اجرا تصحيح شود.
ترسيم مبلمان موردنظر طراح در نقشه‌كشي باعث مي‌شود تا كارفرما درك بهتري از نقشه‌ها داشته باشد و كفايت فضا و ابعاد آن را حس كند. پذيرايي، نشيمن و غذاخوري، مبلمان و ابعاد آن فضاي نشيمن محل تجمع، تماشاي تلويزيون، سرگرمي و ارتباط با ديگران است. حتي‌الامكان مي‌بايد در محلي قرار بگيرد كه از هر نظر مناسب عملكرد آن باشد.
محل مناسب يعني به ورودي دسترسي كوتاه و مستقيم داشته باشد. نورگيري و چشم‌انداز آن مناسب و زيبا باشد.
ارتباط آن به آشپزخانه يا محل صرف غذا مستقيم و نزديك باشد و تهويه آن به خوبي انجام پذيرد.
در خانه‌هاي با وسعت كافي فضاي نشيمن، از فضاي پذيرايي ميهمان مجزا ولي در مجاورت آن قرار مي‌گيرد تا دسترسي آنها با يكديگر به سهولت انجام پذيرد.
ابعاد اين دو فضا، به نوع زندگي خانواده، نحوه و مقدار معاشرت آنها با ديگران، بودجه، امكانات مادي، سليقه‌هاي شخصي و در نتيجه تعداد وسايل و مبلمان مورد استفاده بستگي دارد. در اين صورت فضاها از حداقل شروع مي‌شود تا حداكثر فضا. با تقسيمات متفاوت براي عملكرد. فضاي پذيرايي يا نشيمن بايد به گونه اي باشد طرح شود كه جريان رفت و آمد فضاي گفتگو را مختل نكند و رفت و أمد، حتي الامكان از يك سمت فضا انجام گيرد. طرح d مناسب‌ترين طرح از نظر عدم تداخل است. مبلمان، فضاي غذاخوري، ابعاد و اندازه‌ها فضاي غذاخوري از آشپزخانه جدا مي‌باشد. نشيمن و پذيرايي در كنار درب ورودي قرار دارد.
فضاي غذاخوري مابين فضاي آشپزخانه و پذيرايي مي‌باشد. پذيرايي و نشيمن بوسيله اختلاف ارتفاع و تيغه جدا مي‌شود.
پذيرايي و نشيمن از نورگيري خوبي برخوردار است. نور غذاخوري وابستگي به نور پذيرايي دارد. فضاي پذيرايي در كنار آشپزخانه قرار دارد. فضاي نشيمن و پذيرايي از هم جدا هستند.
فضاي پذيرايي در كنار درب ورودي قرار دارد. نشيمن بر خلاف پذيرايي داراي نورگير مي‌باشد.
فضاي پذيرايي از طريق پاسيو نور مي‌گيرد. نشيمن و پذيرايي با هم ارتباط مستقيم دارند.
اتاق نشيمن و پذيرايي از نور و ديد خوبي برخوردار است.
فضاي غذاخوري ارتباط مستقيمي با آشپزخانه دارد.
فضاي غذاخوري با درب ورودي ارتباط مستقيم دارد. نشيمن عمومي و خصوصي يكي مي‌باشد. نشيمن ارتباط مستقيم با آشپزخانه دارد.
ميز غذاخوري بين نشيمن و آشپزخانه است. نشيمن و آشپزخانه ارتباط مستقيم با هم دارند.
نشيمن و پذيرايي از يك نورگير خوبي برخوردار است. منبع طراحي داخلي منازل مسكوني، رضا شاطريان، انتشارات سيماي دانش، تهران، 1386.
ترسم فني و نقشه‌كشي، فني و حرفه‌اي.

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *