پاورپوینت آشنایی با فرآیند اکستروژن – مهندسی مواد

پاورپوینت آشنایی با فرآیند اکستروژن – مهندسی مواد

چکیده ای از مقدمه آغازین ” پاورپوینت آشنایی با فرآیند اکستروژن ” بدین شرح است:

صنعت اکستروژن دارای تاریخی بالغ بر ۱۵۰ سال است. اولین مورد از این فرایند  گزارشی از جوزف براماه و مربوط به سال ۱۸۷۰ میلادی است  این گزارش پرسی را شرح میداد  که سرب ذوب شده یا دیگر مواد نرم را  به داخل یک غالب استوانه ای  پمپ می کرد.

در سال ۱۸۲۰ توماس بور  برای تولید لوله بوسیله اکستروژن پرسی هیدرولیکی ساخت و بوسیله ان سیلندرهای سربی ساخت. اکستروژن سرد فولاد برای اولین بار در اروپا در اواسط دهه ۱۹۳۰ شروع و بعضی از ساز برگهای نظامی  مثل پوکه گلوله وغیره از فولاد تولید شد .در همین زمان توسط المانیها نیز تحقیقاتی در زمینه اکستروژن سرد فولاد انجام شده بود که به دلیل حفظ اسرار نظا می تا سال ۱۹۲۴ انها را به چاپ نرساندند.

بعد از جنگ جهانی دوم ارتش امریکا توانست با اکستروژن سرد پوسته های فولادی وگلوله ۷۵ میلیمتری درست کند .سال ۱۹۴۷ شرکت MFG توانست توپهای ۱۰۵ میلیمتری را بسازد .

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *