پاورپوينت با عنوان اصول تغذیه دام

پاورپوينت با عنوان اصول تغذیه دام

 پاورپوينت با عنوان اصول تغذیه دام

 

در فرمت پاورپوينت . 197 اسلايد قابل ويرايش

 

        مفاهیم پایه تغذیه

غذا و مواد مغذی:

هر ماده قابل خوردنی که بتواند در برآوردن نیاز های غذایی حیوان نقسی داشته باشد غذا نامیده میشود.

غذای نشخوارکنندگان بیشتر از ساقه و برگ گیاهان(یونجه، شبدر، علف غلات و ...)، دانه ها (دانه غلات ، تخم پنبه و ....) و فراورده های جانبی گیاهان (سبوس گندم، کنجاله دانه های روغنی و ...) فراهم میشود.

برخی فراورده های حیوانی مانند پودر گوشت، پودر ماهی، پودر پر و پودر استخوان نیز در اندازه های کم برای مقاصد ویژه در جیره استفاده می شوند.

 

—غذا از نظر شیمیایی از نظر شیمیایی از مواد آلی(کربوهیدرات ها، لیپید ها، پروتئین ها، ویتامین ها، اسید های نوکلئیک و اسید های آلی)، کانی ها(مواد معدنی) و آب ، تشکیل شده است. همه ترکیبات شیمیایی غذا نمی توانند مورد استفاده قرار گیرند.
—سیلیس نقشی در بدن حیوان ندارند و جذب هم نمی شوند.
—اسید هیدروسیانیک سمی هستند.
—مواد مغذی:

 موادی که وجودشان در غذا سودمند است و یا پس از جذب نقش مفیدی در متابولیسم بدن حیوان ایفا می کنند مواد مغذی نامیده می شوند(macronutrients, micronutrients).

 

هر ماده مغذی در پدیده های فیزیولوژیک بدن نقش هایی دارد و کمبود یا ازدیاد آن می تواند آشفتگی هایی در فعالیت های بدن پدید آورد.

 

این آشفتگی ها اگر شدید باشند حیوان را به صورت آشکار بیمار می کنند ولی بیشتر تحت بالینی هستند و نشانه پیدایی ندارند(زیان بیشتری در بلند مدت ایجاد می کنند)

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *