نوآرايي پيناكول PPT

نوآرايي پيناكول PPT

 

 

نام محصول : پاورپوینت نوآرايي پيناكول 

فرمت : PPT

حجم : 1.5 مگابایت

تعداد اسلاید : 32

زبان : فارسی 

سال گردآوری : 97

 

يکي ديگر از نوآرايي هاي شامل مهاجرت به كربن داراي كمبود الكترون، نوآرايي پيناكول است. نوآرايي پيناكول در تركيباتي رخ مي دهد كه داراي دوگروه عاملي هيدروكسيل روي كربن هاي همسايه  (Vicinal diols) باشند يا اين که دو گروه هيدروكسيل داشته باشند که چند کربن با هم فاصله دارند ولي از لحاظ فضايي به هم نزديك هستند.

 

براي تهيه ي دي ال هاي همسايه (پيناکول) مي توان از واكنش پيوند دوگانه با پرمنگنات پتاسيم و اسميم تترا اکسيد، و نيز واكنش ديمر شدن دو كتون يا دو آلدييد در حضور فلزاتي مانند منيزيم و در حلال بي پروتون اشاره نمود.

 

در مثال هاي بالا، نوآرايي پيناكول در مولكول هاي متقارني انجام شده است که فقط به تشكيل يك فرآورده منجر شده است. ولي در مواردي كه مولكول، پيرامون مركز پيناكولي بدون تقارن باشد، مسئله ي گزينش پذيري مطرح مي گردد. در چنين مواردي، گزينش پذيري از طريق پايداري كربوكاتيون حاصل از خروج گروه هاي هيدروكسيل، اعمال مي شود. بنابراين، گروهي پروتون دار مي شود كه كربوكاتيون حاصل از خروج آن پايدارتر باشد.

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *