نقش اتیلن در گیاهان ( متن آموزشی انگلیسی به همراه ترجمه مناسب پاورپوینت)

نقش اتیلن در گیاهان ( متن آموزشی انگلیسی به همراه ترجمه مناسب پاورپوینت)

اتیلن

متن 44 صفحه ای انگلیسی مناسب پاورپوینت به صورت pdf به همراه ترجمه فارسی به صورت word و pdf  و 25 صفحه

 

در طول قرن بیستم , زمانی که  گاز های زغال سنگ  برای روشنی بخشی خیابان ها  استفاده شده بود , این  موضوع مشاهده شده بود که درخت ها در  مجاورت لامپ های خیابانی شدیدتر از دیگر درخت ها  دچار برگ ریزی شده بود. در نهایت این  موضوع  آشکار شد که  گاز های زغال سنگی و  و آلودگی های هوایی بر رشد  گیاهان و توسعه آنها  تاثیر گذاشته , و اتیلن  به عنوان  عنصر فعال گاز زغال سنگ تعریف شد.

برای 25 سال اتیلن به عنوان یک هورمون گیاهی تشخیص داده نشده بود , به خاطر این که  بسیاری از زیست شناسان اعتقاد داشتند که  اثرات اتیلن وابسته به اکسین بوده, که اولین  هورمون گیاهی بوده  که کشف شده ( فصل 19 را ببینید). فکر می شد که هورمون اصلی گیاه اکسین بوده و اتیلن نقش زیستی غیر مستقیم و ناچیز را  داشته. کار روی اتیلن همچنین به وسیله ی نبود روش های تکنیک یا روش های شیمیایی برای تعیین خاصیت آن مختل شده. اگرچه, بعد از رنگ نگاری یا کارماتوگرافی گاز در تحقیق روی اتیلن در سال 1959 معرفی شد , اهمیت اتیلن کشف شد و  اهمیت زیستی یا فیزیولوژیکی  آن همانند  تنظیم کننده رشد گیاه تشخیص داده شد ( بورگ و  تیمان 1959).

ساخت, سنتز زیستی , و اندازگیری اتیلن

اتیلن می تواند  همیشه  در تمام بخش های بالاتر گیاهان  تولید شده, اگرچه  نرخ تولید  وابسته به نوع بافت و مرحله توسعه است .افزایش تولید اتیلن در طول ریزش برگ و  پیری گل , همانند رسیدن میوه افزایش می یابد. هر نوعی از زخم خوردن می تواند  سنتز زیستی اتیلن را  تحریک کرده , همینطور می تواند  تنش های تنکردی یا فیزیولوژیکی  مانند  بیماری , طغیان آب و دما  یا تنش خشکی را تحریک کرده.

 

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *