نرم افزار اکسل ارزیابی ریسک

نرم افزار اکسل ارزیابی ریسک

توضیحات تمپلیت

برای اینکه یک شرکت وضعیت منظم و شهرت تجاری خود را حفظ کند، باید تا حد امکان از خطرات اجتناب کند. با این حال، مدیران برای اینکه بتوانند از خطر جلوگیری کنند، باید اقدامات احتیاطی لازم را انجام دهند. بنابراین، آنها باید از کنترل بر هر فعالیت، موقعیت، فرآیند و غیره که باعث آسیب به افراد و/یا اموال می شود اطمینان حاصل کنند. یکی از راه های مفید برای انجام این کار، استفاده از یک الگوی ارزیابی ریسک اکسل است!

 

با استفاده از این ابزار اکسل شناسایی خطر و ارزیابی ریسک، می‌توانید ریسکی را که شرکت خود با آن مواجه است یا ممکن است در آینده قابل پیش‌بینی با آن مواجه شود، ارزیابی کنید.

 

ویژگی های تمپلیت ارزیابی ریسک:

به طور عمده، این قالب دارای 3 بخش است:

1- گزارش ریسک

2- فهرست ریسک

3- ماتریکس ریسک

 

بیایید نگاهی گذرا به بخش ها بیندازیم:

گزارش ریسک

گزارش تمپلیت ارزیابی ریسک، ریسک های بالقوه در کسب و کار شما را مدیریت و کنترل می­کند. این شامل یک بررسی سیستماتیک از محل کار برای شناسایی خطرات و ارزیابی شدت آسیب و احتمال کاهش خطرات است. علاوه بر این، تجزیه و تحلیلی از میزان و توزیع احتمال و شدت خطراتی که در قسمت فهرست ریسک ذکر کرده­اید را نمایش می دهد.

 

لیست ریسک

این بخش عمدتاً به شما امکان می دهد خطرات را از نظر شدت و احتمال آنها تجزیه و تحلیل کنید. ابتدا داده های خود را در ستون های خطر، چه کسی در معرض خطر است؟، مسئول و اقدام توصیه شده وارد می­کنید. پس از آن، با کلیک بر روی هر سلولی در ستون‌های شدت و احتمال، می‌توانید گزینه‌ای را انتخاب کنید که برای شما مناسب‌تر است.

 

تذکر مهم: هیچ چیزی را در ستون تأثیر ریسک وارد یا حذف نکنید، درست پس از انتخاب گزینه‌های خود در ستون‌های شدت و احتمال، بطور خودکار از ماتریس ارزیابی ریسک تنظیم می‌شود.

 

ماتریس ریسک

تاثیر ریسک توسط ماتریس شناسایی ریسک درست پس از قرار دادن مقادیر برای احتمال و شدت محاسبه می­شود.

 

خلاصه ویژگی های تمپلیت ارزیابی ریسک:

  • فرم مدیریت ریسک آسان برای استفاده
  • فرمت شناسایی خطر و ارزیابی ریسک در اکسل
  • طراحی حرفه ای برای ارائه
  • آماده چاپ کامل
  • یادداشت های اطلاعاتی گنجانده شده است
  • بدون نیاز به نصب، آماده استفاده است
  • هم روی مک و هم روی ویندوز کار می­کند
  • سازگار با اکسل 2010 و نسخه های بعدی
  • شامل هیچ کد VBA یا ماکرو نمی­شود

دانلود

پیشگوی اعظم

من از دوران نوجوانی رویایی داشتم! رویای تاسیس یک مکان برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خودم و همچنین جایی برای دانشجویان و دانش آموزان عزیز که بتوانند تمامی مقالات و جزوات مورد نیاز خودرا از طریق یک سایت مرجع تامین کنند.اکنون،این رویا،godofdoc (خدای داکیومنت) نام دارد D:a

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *